ПЕРЕМОГА ПТУ № 88 У КОНКУРСІ НА КРАЩУ ВИПУСКНУ РОБОТУ
Професійно-технічне училище № 88 щиро дякує Вікторії СИДОРЕНКО, директорці Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти та його науково-педагогічному колективу за привнесення духу творчості та новаторства у систему підвищення педагогічних працівників закладів професійної освіти.
З гордістю повідомляє про перемогу нашої слухачки у конкурсі на кращу випускну роботу серед учасників курсів підвищення кваліфікації, організованому Білоцерківським інститутом неперервної професійної освіти.
Конкурс, який зібрав найкращих слухачів з усієї України, спрямований на визначення інноваційних підходів у професійній освіті та розвитку сучасних методик викладання. Робота, представлена Аллою ХМЕЛИНСЬКОЮ, заступником директора, слухачкою курсів підвищення кваліфікації, отримала високу оцінку журі у номінації «Краща випускна робота - 2024». Тема випускної роботи «Забезпечення безпечних умов праці при проведенні занять у закладах професійної (професійно-технічної) освіти».
Ця перемога є свідченням високого рівня професійної підготовки педагогічного складу нашого училища, а також таланту та наполегливості наших слухачів.
Ми пишаємося досягненням Алли ХМЕЛИНСЬКОЇ та бажаємо їй подальших успіхів у професійній діяльності. Дякуємо Білоцерківському інституту неперервної професійної освіти за організацію конкурсу та підтримку інноваційних ініціатив.
Разом до нових вершин у професійному зростанні!
14.01.2025
13 січня 2025 року колектив зібрався на виховний захід, де ми продовжуємо підтримувати українські традиції.
"Біблеобар «У кожній хаті України вареники варять нині» став справжнім святом для душі! Учасники заходу дізналися безліч цікавих фактів про традиційну українську страву – вареники. Атмосфера була сповнена тепла та веселощів: гості розгадували ребуси та кросворди, пов’язані з цією смачною темою, а також брали участь у незвичайному передбаченні долі. Витягуючи вареники зі словами-прогнозами, кожен отримував свою порцію позитиву та натхнення. Захід об’єднав людей у любові до українських традицій і подарував незабутні емоції!"
Дякуємо бібліотекарю Солом'яний Ірина за цікавий захід, а нашим чарівним господиням за смачні вареники та не тільки.
13.01.2025
СІЧНЕВА ПЕДРАДА В ПТУ № 88
ОДИН З КРОКІВ ДО ПЕРЕМОГИ: ФОРМУВАННЯ ОСВІТНЬОГО ФРОНТУ ЗМІН!
У сучасних реаліях Україна постає перед безпрецедентними викликами, і саме професійна освіта є тим фундаментом, що сприяє відновленню, розвитку та зміцненню економіки нашої держави. У Професійно-технічному училищі №88 січнева педагогічна рада стала важливою подією, яка об’єднала педагогів у прагненні до змін та адаптації до нових умов.
9 січня 2025 року в закладі освіти відбулась нетрадиційна педагогічна рада, як за своєю організацією, так і за змістом. Вона відзначилася кількома унікальними рисами, які підкреслили її важливість і винятковість: інтерактивний формат роботи, фокус на актуальних викликах, орієнтація на майбутнє, включеність всіх в колегіальний процес прийняття рішень.
Однією з ключових особливостей засідання стало її урочисте відкриття з онлайн-включенням запрошеного експерта – Вікторії СИДОРЕНКО, директорки БІНПО, докторки педагогічних наук, професорки. Цей інтерактивний формат не лише додав заходу динаміки, але й відкрив нові горизонти для обговорення. Вікторія Вікторівна, як експерт, фахівець у сфері інновацій в професійній освіті, поділилась досвідом оновлення змісту підготовки, розповіла про тенденції у професійній підготовці в контексті освітніх реформ, акцентувала увагу колективу на тому, як освіта може відповідати викликам воєнного часу та сприяти майбутньому відновленню країни. Після виступу експертки, учасники мали змогу обговорити конкретні ідеї та навіть одразу адаптувати почуте до реалій свого закладу освіти.
Наступний блок у роботі – відзначення педагогічних працівників за підсумками роботи в першому семестрі. Голова педагогічної ради Олена ЮДЕНКОВА вручила грамоту Ірині Анатоліївні СОЛОМЯНІЙ за активну волонтерську діяльність, вагомий внесок у підтримку учнівських ініціатив, організацію проєктної роботи та популяризацію читання серед молоді .
У межах січневої педагогічної ради в ПТУ № 88 було розглянуто низку важливих питань, які відповідають викликам сучасності та спрямовані на розвиток освітнього процесу:
- Про актуальні виклики та можливості сучасної професійної освіти: сприяти зміцненню держави в умовах війни та роль закладів професійної освіти у підготовці кваліфікованих кадрів для відбудови України.
- Про підсумки освітнього процесу за І семестр 2024-2025 навчального року
- Про аналіз успішності та відвідування здобувачів освіти у першому семестрі 2024 - 2025 н.р. Робота з професійною орієнтацією та працевлаштуванням здобувачів освіти
- Про підготовку до другого семестру: плани та перспективи. Особливості організації професійно-практичної підготовки в другому семестрі 2024 -2025 н.р.
- Про діяльність служби з охорони праці ПТУ № 88
- Про діяльність методичних комісій ПТУ № 88
- Про соціальну підтримку учнів із вразливих категорій: досягнення та виклики І семестру. Шляхи створення безпечного освітнього середовища.
Учасники обмінялися досвідом впровадження нових підходів до навчання, підтримки учнів та збереження освітнього процесу в складних умовах. Також розглянули практики, які допоможуть молоді швидше адаптуватися до викликів часу та бути готовими до відбудови України після перемоги.
Засідання завершилося практичною частиною під гаслом: «Освіта сьогодні – це наша сила, віра та зброя на шляху до перемоги!», а саме було проведено:
- Майстерку «Інновації як інструмент для змін» (30 хвилин).
Робота педагогічних працівників в групах над конкретними завданнями:
- Як формувати стійкість і адаптивність у студентів.
- Впровадження дуальної освіти в умовах сучасного ринку праці.
Результат: кожна група презентувала свої ідеї, які мають бути реалізовані вже цього семестру.
- Рефлексію: «Яке наше наступне досягнення?» (20 хвилин)
Дошка ідей: кожен педагогічний працівник написав на стікері свій внесок – інноваційну ідею, яку готовий реалізувати у другому семестрі.
Результатом роботи стала розробка дорожньої карти для реалізації пріоритетних завдань, що стануть основою роботи закладу у 2025 році. Цей план передбачає не лише вдосконалення навчального процесу, а й активну співпрацю з роботодавцями, громадськими організаціями та іншими освітніми установами.
Ця педрада стала яскравим прикладом того, як освіта може відповідати викликам часу, демонструючи гнучкість, інноваційність і готовність до змін. Це не лише об'єднало педагогічний колектив, але й надихнуло на нові звершення задля спільної мети – перемоги та відбудови країни.
Разом – до перемоги! Освіта – це сила, що змінює світ
9.01.2025
У ПТУ № 88 ВІДБУВСЯ ВЕЧІР РІЗДВЯНИХ ВАСИЛІВ - 2025 РОКУ: «ВІД ДИСИДЕНТСТВА ДО ФРОНТУ СУЧАСНОСТІ: НЕЗЛАМНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО ДУХУ У БОРОТЬБІ ЗА СВОБОДУ»
У січні щорічно відбувається вже традиційний Вечір Різдвяних Василів, започаткований у 1989 році Євгеном Сверстюком. Цей пам’ятний захід присвячений видатним українцям – Василю Стусу, Василю Симоненку, Василю Чумаку та Василю Еллану-Блакитному, які народилися у Різдвяні дні. Вечір не лише вшановує їхній внесок у національну культуру та боротьбу за свободу, але й нагадує про драматичні сторінки історії України, коли боротьба за гідність і незалежність була ціною свободи і навіть життя.
Захід приурочений до Дня українського політв’язня, який відзначається щороку 12 січня з 1975 року за ініціативи В’ячеслава Чорновола. Саме цього дня у 1972 році в Україні розпочався так званий «генеральний погром» українського шістдесятництва: протягом кількох днів радянська влада заарештувала провідних діячів національно-демократичного руху, серед яких були Іван Світличний, Євген Сверстюк, Василь Стус, Іван Дзюба, В’ячеслав Чорновіл, Іван Гель та інші.
8 січня 2025 року у Магдалинівському професійно-технічному училищі № 88 у рамках національно-патріотичного виховання молоді відбулися літературні читання «Вечір Різдвяних Василів». Організатор події – Вікторія БАРКАР, викладачка української мови та літератури закладу освіти.
Тема заходу: «Від дисидентства до фронту: незламність українського духу у боротьбі за свободу». Під час обговорень та виступів здобувачів освіти та педагогічних працівників увагу було зосереджено на таких аспектах:
- дисиденти як символ свободи: роль Василя Стуса, Євгена Сверстюка та інших у формуванні ідеалів незалежної України.
- уроки шістдесятництва: що історія спротиву тоталітаризму може навчити сучасне покоління.
- незламність на сучасному фронті: історії полонених, героїзм військових та волонтерів, які продовжують боротьбу за Україну.
- роль культури і слова у боротьбі за ідентичність: від віршів Василя Симоненка до сучасних мистецьких акцій підтримки військових.
- національна солідарність як запорука перемоги: від дисидентських осередків до волонтерських ініціатив під час війни.
Ця тема допомогла об’єднати історичну пам’ять і сучасність, надихаючи нове покоління молоді на збереження та примноження спадку боротьби за свободу.
В умовах, коли Україна продовжує боротися за визволення своїх громадян із кремлівських тюрем та на фронтах наших територій такі події є не лише спомином, але й важливим посилом до єднання, осмислення спільного історичного шляху та підтримки тих, хто сьогодні потребує нашої солідарності.
Літературні читання стали справжнім поетичним флешмобом. Вікторія Іванівна долучила до події під час канікул лідерів різних груп закладу освіти В ефірі лунали поезії нескорених поетів; патріотизм межував з нотами вічного кохання. Декламували учні та викладачі: ЧЕРВОНИЙ Ілля «Як добре те, що смерті не боюсь я..», МОТУЗ Максим «Ти знаєш, що ти людина..», КОЖУШКО Роман «Любов – кошмар, любов-наруга», ХМЕЛИНСЬКА Анна «Вже не прийма земля настирливих дощинок», ГУБАРЕНКО Оксана «Ти не прийшла не із казки чи сну», Вікторія БАРКАР та Олена ЮДЕНКОВА «Лебеді материнства», Альона МОРОЗ «Айстри», Олександр СОЛОВЕЙ «Заглядаю у твої зіниці..»
Запрошуємо усіх підтримувати традиційні Вечори Різдвяних Василів, аби разом згадати минуле, осмислити сьогодення та утвердити нашу спільну віру у перемогу свободи та справедливості.
Захід в ПТУ № 88 відбувся на піднесеній патріотичній ноті: ми маємо це робити, ми маємо пам’ятати!
Слава Україні! Героям слава!
8.01.2025
У ПТУ 88 ВІДБУВСЯ ВИХОВНИЙ ЗАХІД ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ «ДІТИ ВІЙНИ: ПАМ'ЯТЬ, БІЛЬ, НАДІЯ» З НАГОДИ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ДІТЕЙ-СИРІТ ВІЙНИ
6 січня 2025 року у Професійно-технічному училищі № 88 відбувся виховний захід для здобувачів освіти як нагадування про силу людяності з нагоди Всесвітнього дня дітей-сиріт війни.
Онлайн зустріч за темою «Діти війни: пам’ять, біль, надія» провела з підлітками Альона Олексіївна Мороз, соціальний педагог закладу.
Ця дата, встановлена за ініціативою французької правозахисної організації SOS Enfants en Detresses, покликана нагадати світовій спільноті про важкі випробування, з якими стикаються діти, які втрачають родини внаслідок військових конфліктів.
Захід, організований під час зимових канікул, мав на меті не лише ознайомити здобувачів освіти з історією та значенням цього дня, а й привернути увагу до проблем, з якими стикаються діти, осиротілі через війну. Особливий акцент було зроблено на реаліях сьогодення в Україні, де через війну багато дітей втратили своїх батьків і змушені починати життя спочатку.
Учасники заходу мали можливість дізнатися про історії дітей, які зіткнулися з труднощами війни, обговорити важливість підтримки таких родин і знайти шляхи, як кожен може зробити свій внесок у їхню адаптацію. Відкритий діалог, тематичні відеоматеріали та інтерактивні вправи сприяли створенню атмосфери емпатії та співпереживання.
Статистика свідчить про те, що більше 150 мільйонів дітей у всьому світі втрачають через військові дії одного або обох батьків. 6 січня різні громадські організації влаштовують пам’ятні заходи, надають сиротам допомогу і медичну підтримку, якої вони так потребують.
Проблематика дітей-сиріт війни особливо актуальна для України, де внаслідок російсько-української війни тисячі дітей втратили своїх батьків, домівки та звичне життя. Ці втрати є не лише особистою трагедією кожної родини, але й глибокою раною для нашого суспільства, що потребує об’єднання зусиль для допомоги цим дітям.
Ми не маємо права залишатися осторонь. У цей день ми нагадуємо про важливість підтримки родин, які постраждали через війну, і про нашу спільну відповідальність перед дітьми, яким довелося подорослішати надто рано. Тільки завдяки увазі, турботі та спільній роботі ми зможемо допомогти цим дітям знайти віру в майбутнє та побудувати нове життя, сповнене надії та можливостей.
Цей захід став важливим кроком у вихованні людяності, солідарності та розуміння серед молодого покоління. Адміністрація училища висловлює вдячність усім, хто долучився до організації та проведення заходу.
Пам’ятаймо про втрати, підтримуймо тих, хто цього потребує, і разом творімо країну, в якій діти матимуть шанс на щасливе майбутнє.
6.01.2025
З Новим 2025 роком!
Дорогі українці та українки!
Від щирого серця колектив Магдалинівського ПТУ № 88 вітає вас із прийдешнім Новим роком! Нехай 2025 рік принесе мир, злагоду та процвітання кожній родині. Бажаємо, щоб радість, любов і спокій оселилися у ваших домівках, а кожен новий день був сповнений натхнення та нових можливостей!
Ми щиро дякуємо всім, хто підтримував нас у 2024 році. Завдяки спільній праці ми змогли зробити великий крок уперед як заклад професійної освіти аграрного профілю.
Особлива вдячність:
Нашому трудовому колективу – за щоденну самовіддану працю, професіоналізм і натхнення, яке ви даруєте кожному здобувачу освіти. Ви – справжня сила, що допомагає нам рухатися вперед.
Нашим здобувачам освіти та їхнім батькам – дякуємо за вашу довіру. Ви обрали ПТУ №88, і ми робимо все можливе, щоб ваше навчання було якісним, сучасним та корисним.
Нашим партнерам і стейкхолдерам , мешканцям та керівництву громади – разом із вами ми творимо інновації та розвиваємо аграрну освіту в Магдалинівській територіальній громаді. Дякуємо за віру в наші ідеї та підтримку наших проєктів.
У Новому році ми продовжимо вдосконалювати освітній процес, модернізувати інфраструктуру та працювати над новими проєктами, які зміцнюють агросвіт.
Давайте творити наше спільне майбутнє разом!
З повагою та найкращими побажаннями,
Колектив ПТУ №88
1.01.2025
У МАГДАЛИНІВСЬКОМУ ПТУ № 88 ВІДБУЛАСЯ СВЯТКОВА РОЗВАЖАЛЬНО-КОМУНІКАЦІЙНА ЗУСТРІЧ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
У переддень нового року в Професійно-технічному училищі підвели підсумки діяльності за перший семестр 2024 -2025 н.р. З цього приводу відбулася на базі спільного простору можливостей для молоді «Освітній хаб 88» розважально-комунікаційна зустріч здобувачів освіти.
В офіційній частині святкового заходу було нагороджено кращих здобувачів освіти за показниками: участь в олімпіадах із загальноосвітніх дисциплін, активу громадську позицію та участь у житті закладу освіти, активну участь у творчих конкурсах закладу освіти «Дари осені», «До Дня ЗСУ», «Різдвяний вернісаж», у різноманітних волонтерських проєктах на підтримку ЗСУ, конкурсі «16 - днів проти насилля», участь у молодіжному проєкті з розвитку молодіжного підприємництва - «Село у твоїй долоні».
Директорка училища Олена Юденкова та заступник директора Алла Хмелинська відзначили талановиту молодь відповідними подяками. Кожна навчальна група представила новорічне вітання. В освітньому хабі провели конкурси на кмітливість, святкову руханку. Різдвяні мелодії лунали в закладі освіти створюючи магію новорічного дива. Наприкінці святкової зустрічі Олена Петрівна Юденкова побажала всім присутнім: «Цей рік помалу наближається до свого фінішу, і хочеться вам, мої любі друзі, побажати дуже багато...Ні не грошей, ні везіння... ні... Хочу побажати кожному навчитися цінувати життя, і не тільки своє, а й тих хто поруч. Особливо, завжди пам’ятати про наших захисників і бути їм вдячними за життя…Цінуйте і любіть, поважайте і бережіть тих, хто у вашому серці...З прийдешнім Різдвом Христовим і Новим 2025 роком!»
27.12.2024
ЗАВЕРШИВСЯ МІСЯЧНИК ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ РОБОТИ У ПЕРШОМУ СЕМЕСТРІ 2024-2025 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ В ПТУ №88
Протягом першого семестру 2024-2025 навчального року в Магдалинівському професійно-технічному училищі № 88 відбувся місячник профорієнтаційної роботи. Педагогічні працівники закладу активно співпрацювали зі школами Магдалинівської селищної територіальної громади, відвідавши як близькі, так і віддалені навчальні заклади.
Школярам були презентовані перспективи агроосвіти та переваги майбутньої роботи в агробізнесі — одній із ключових галузей, що сприяє розвитку регіону та країни загалом. Учні мали змогу ознайомитися з сучасними професіями, дізнатися про навчальні програми училища, а також отримати практичні поради щодо вибору професійного шляху.
Особливістю місячника стала адаптація до різних умов, у яких проводилися зустрічі. Незважаючи на складнощі, такі як відключення електропостачання чи проведення заходів у укриттях, педагоги училища та школярі знаходили спільну мову. Це ще раз довело, що бажання навчатися та розвивати рідну громаду долає всі перешкоди.
Профорієнтаційна робота, проведена в межах місячника, стала важливим кроком на шляху до формування нової генерації професіоналів агробізнесу, які сприятимуть економічному процвітанню Магдалинівської громади.
Ми вдячні всім учасникам заходів за їхню активність та відкритість до нового, а також сподіваємося, що отримані знання допоможуть школярам у виборі майбутнього фаху.
Професійно-технічне училище № 88 запрошує ознайомилися з освітнім середовищем та відвідати його цифрове місце - https://www.ptu88.dp.ua/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0...
НАВЧАЄМО ЗАРАДИ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ ТА КРАЇНИ!
25.12.2024
У ПТУ № 88 ВІДБУВСЯ ТРЕНІНГ: «РОЗВИТОК НАВИЧОК КОМАНДНОЇ РОБОТИ В СУЧАСНОМУ ЗАКЛАДІ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ»
24 грудня 2024 року у Професійно-технічному училищі № 88 у рамках партнерської співпраці з Кластером поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технологій, відбувся тренінг «Розвиток навичок командної роботи в сучасному закладі освіти». На початку івенту до події приєдналась Наталя Ісаєва, голова Кластеру, яка розповіла колективу про значення кластерів для економіки країни, про перспективи партнерства та переваги для закладу від укладеного меморандуму про спільну діяльність. Наталя Юріївна наголосила на місії Кластера щодо його участі у формуванні людського капіталу та важливості зростання педагогів-лідерів у кожному закладі освіти.
Олена Юденкова, директорка закладу професійної освіти представила колегам мету заходу - розвиток ключових навичок командної взаємодії, включаючи вміння домовлятися, ухвалювати рішення, швидко адаптуватися до нових завдань, а також змінювати свою роль у групі залежно від потреб. Олена Петрівна наголосила, що в умовах сучасного світу, який постійно змінюється та вимагає швидкої адаптації, навички командної роботи стають невід’ємною частиною успішного функціонування будь-якого колективу, зокрема в закладах професійної освіти.
Тренінг провела Олена Бобир, сертифікований тренер, практичний психолог, кар’єрний консультант, спеціаліст з кризового консультування, фасилітатор, супервізор та коуч, член Кластера. Багаторічний досвід у роботі Олени Анатоліївни з різними командами забезпечив учасникам глибоке розуміння процесів командної динаміки та нові практичні інструменти для їхньої професійної діяльності.
Тренінги з розвитку командної взаємодії мають вирішальне значення для підвищення ефективності роботи та створення гармонійного робочого середовища. Тренінги впливають на формування колективної культури.
Педагогічні працівники працюють у високодинамічному середовищі, де кожен учасник виконує свою унікальну роль. Завдяки тренінгам працівники мають можливість: зрозуміти принципи командної роботи; усвідомити цінність кожної ролі у досягненні спільної мети; навчитися поважати різноманітність думок і підходів. Це сприяє формуванню колективної культури, де кожен працівник відчуває себе частиною єдиного механізму, орієнтованого на результат.
Інший аспект тренінгу - покращення комунікації. Ефективна взаємодія – це основа будь-якої успішної команди. Під час тренінгів учасники не лише вчаться краще спілкуватися, а й отримують інструменти для розв’язання конфліктів, формування конструктивного зворотного зв’язку та розвитку емпатії. Завдяки цьому: зменшується напруженість у колективі; покращується обмін інформацією між членами команди; підвищується якість прийняття спільних рішень.
У сучасній освіті вимоги та обставини можуть швидко змінюватися, що вимагає гнучкості від кожного члена колективу. Тренінги допомагають учасникам навчитися адаптуватися до нових умов, брати на себе різні ролі та підтримувати один одного в умовах невизначеності.
Навчання командній роботі сприяє кращому розподілу обов’язків, узгодженню індивідуальних цілей із цілями команди та ефективнішому використанню ресурсів. Це, у свою чергу, позитивно впливає на якість освітнього процесу, адже скоординований колектив здатен досягати результатів із меншими витратами часу та енергії.
Окрім впливу на колектив, такі тренінги допомагають кожному учаснику розвивати особисті якості, такі як: здатність до співпраці; креативне мислення;
впевненість у своїх рішеннях. Ці навички стають корисними не лише в професійному, а й у повсякденному житті, сприяючи загальному розвитку особистості.
У закладах освіти командна робота серед педагогів та адміністративного персоналу створює сприятливе середовище для здобувачів освіти. Коли освітяни демонструють єдність, спільність цілей і ефективну взаємодію, це надихає учнів на подібну поведінку. Таким чином, культура командної роботи переноситься на весь навчальний процес.
Тренінги з розвитку навичок командної роботи – це інвестиція у майбутнє сучасного закладу освіти. Вони дозволяють створити сильну, злагоджену команду професіоналів, здатних ефективно вирішувати завдання будь-якої складності, підтримувати один одного та разом рухатися до спільної мети. Це не лише підвищує рівень професійної взаємодії, але й робить заклад освіти місцем, де комфортно працювати й розвиватися.
Тренінг став важливим кроком у формуванні злагодженої освітньої команди, яка здатна ефективно працювати в умовах сучасних викликів. Учасники відзначили практичну цінність отриманих знань, цікаві інтерактивні формати роботи та можливість поглибити свої навички в умовах комфортної та доброзичливої атмосфери.
Організатори тренінгу впевнені, що отриманий досвід сприятиме підвищенню якості освітнього процесу в ПТУ № 88 і стане цінним прикладом для інших колег!
Дякуємо Кластеру поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технологій за співпрацю!
Разом ми будуємо професійну освіту майбутнього!
24.12.2024
Різдвяний вертеп подарував колективу Професійно-технічного училища № 88 дух Різдва!
24 грудня 2024 року Магдалинівська громада засяяла у сяйві справжнього різдвяного дива! Театральний гурток «Квіти нації» КЗ «Магдалинівський центр культури та дозвілля» подарував теплі емоції та святковий настрій, завітавши з яскравим Різдвяним вертепом до Професійно-технічного училища № 88.
Юні артисти втілили на сцені душевну історію про народження Ісуса, наповнивши глядацьку залу щирою радістю, веселим сміхом та добротою. Їхній виступ став символом єдності, любові та незламності нашої громади, яка завжди вірить у краще майбутнє.
Це свято стало особливим моментом для кожного, хто був присутній: звучали колядки, іскрилися усмішки, а атмосфера тепла та духовності охоплювала всіх навколо.
Колектив ПТУ № 88 дякує талановитому театральному гуртку за їхній внесок у збереження та популяризацію народних традицій! Разом ми створюємо незабутні моменти, що залишаються в серцях кожного.
Різдво об’єднує нас у вірі, надії та любові!
24.12.2024
МАГДАЛИНІВСЬКЕ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНЕ УЧИЛИЩЕ № 88 ОТРИМАЛО СЕРТИФІКАТ ЗА АКТИВНУ УЧАСТЬ У СПІЛЬНИХ ЗАХОДАХ З ГО АССОЦІАЦІЯ РЕСТОРАТОРІВ ТА ГОТЕЛЬЕРІВ М.ДНІПРО
Колектив Магдалинівського професійно-технічного училища № 88 відзначено сертифікатом за значний внесок у розвиток професійної освіти в регіоні та формування національної ідентичності. Ця нагорода є результатом плідної співпраці закладу професійної освіти з Громадською організацією АССОЦІАЦІЯ РЕСТОРАТОРІВ ТА ГОТЕЛЬЕРІВ М. ДНІПРО, яка спрямована на популяризацію традиційної української кухні, розвиток підприємницьких ініціатив та підтримку локальних громад.
Працівники та учні училища неодноразово брали активну участь у благодійних ярмарках, на яких презентували регіональні кулінарні надбання. Унікальні страви, представлені колективом, стали основою для молодіжного проєкту з розвитку малого підприємництва серед молоді під назвою «Село в твоїй долоні». Ця ініціатива має на меті залучення молоді до підприємницької діяльності, спрямованої на збереження культурної спадщини та стимулювання економічного розвитку сільських територій.
«Ця відзнака є не лише підтвердженням високого рівня професіоналізму наших педагогічних працівників і здобувачів освіти, а й стимулом до подальшої співпраці з громадською організацією та реалізації нових цікавих проєктів з пані Оленою Булах, яка очолює спілку і є натхненницею підготовки молодих талантів на основі регіональних та національних традицій» — зазначила Олена Юденкова, директорка училища.
Магдалинівське ПТУ № 88 продовжує активно працювати над впровадженням сучасних освітніх підходів, збагаченням освітнього процесу регіональними особливостями та популяризацією українських традицій, доводячи, що професійна освіта є важливою складовою культурного та економічного розвитку країни.
19.12.2024
За ініціативою Національного Банку України з вересня по листопад 2024 року по всій Україні тривав збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень. Наш заклад вже традиційно взяв участь в цій акції. Працівники закладу та здобувачі освіти спільними зусіллями зібрали 1595 грн 50 коп. Сума зібраних коштів була перерахована на спеціальний рахунок Національного Банку України на потреби українських військових, які постраждали внаслідок бойових дій.
Наближаємо Перемогу разом!
Все буде Україна
17.12.2024
Спротив триває.
Бібліотекарем ПТУ №88 Соломяною І.А. проведена тематична година «Крим – бачення сучасної молоді». Багато цікавих моментів здобувачи освіти узнали про літературу кримськотатарського народу.
Початок кримськотатарської літератури — це ХІІІ століття, перший відомий нам твір — поема "Юсуф і Зулейха" Махмуда Киримли. Золота доба кримськотатарської літератури, якщо можемо так сказати, припадає на період Кримського ханства. Це середньовічна «література дивану», палацу і знаті. Написана вона мовою, яка кардинально відрізнялася від тієї, котрою розмовляв простий народ. Це складні твори, які майже не доступні носіям кримськотатарської мови сьогодні. Сучасна література зʼявилася разом з Ісмаїлом Гаспринським – письменником, педагогом, культурним та політичним діячем кінця ХІХ – початку ХХ століть.
«Що відбувається в Криму?» — таке питання виникло в ході розмови і бурне обговорення інформації із соцмереж, відеосюжетів, статей привело до яскравого інформаційного диспуту.
Здобувачка освіти Каміла Москаленко (гр. 02-24) презентувала свою тематичну роботу "Крим.Татарський народ."
Такі заходи є важливим кроком у вихованні молодого покоління національної свідомості та відповідальності за майбутнє України.
Все буде Україна
#Ювілеї_Події_ПТО_Дніпропетровщина
11.12.2024
У Професійно-технічному училищі № 88 відбувся флешмоб до Дня української хустки
У рамках святкування Дня української хустки, 9 грудня 2024 року, у Професійно-технічному училищі № 88 відбувся яскравий флешмоб, присвячений цьому символу національної культури.
У заході взяли участь викладачі та адміністрація закладу. Усі учасники одягли українські хустки, які стали яскравими акцентами у святкових образах. Під час флешмобу учасники продемонстрували різноманітні способи зав'язування хусток, які є частиною української культурної спадщини, а також поділилися історіями про значення цього атрибуту в українських традиціях.
Основна частина заходу включала:
• Фото-акцію "Моя хустка – моя історія", у рамках якої кожен учасник міг розповісти про улюблену хустку, її походження та особливу символіку.
• Майстер-клас з етностилю, де учасники навчалися стилізувати хустку для сучасного вжитку.
Під час флешмобу панувала атмосфера єдності, гордості за національні традиції та бажання зберігати культурну спадщину. "Українська хустка – це не лише символ жіночності, а й частинка нашої ідентичності. Ми пишаємося тим, що можемо передати це нашим учням," – зазначила Ірина Анатоліївна Соломяна, бібліотекар училища, організаторка флешмобу.
Цей захід ще раз нагадав, що національні символи об’єднують нас навіть у найскладніші часи. Організатори запевнили, що подібні акції стануть традиційними у закладі та сприятимуть популяризації української культури серед молоді.
Дякуємо всім учасникам за активність та щиру любов до українських традицій!
9.12.2024
6 грудня — День Збройних Сил України! У 1993 році постановою Верховної Ради України встановлено свято — День Збройних Сил України, яке має відзначатися щорічно 6 грудня. Цей день набув особливого значення з 2014 року, коли українська армія стала на захист держави після початку збройної агресії росії.
Хай буде сильною рука,
Міцними будуть хай війська,
Нехай здоров’я – як та криця,
Хай служба завжди – як годиться!
Хай всюди – спокій, лад та мир!
Будь, як казковий богатир –
Могутній, нездоланний, вмілий!
Із 6-м Грудня, воїн сильний!
Вітаємо ЗСУ з професійним днем. Дякуємо вам за служіння, сміливість та готовність захищати свою Батьківщину. З глибокою повагою та гордістю ми відзначаємо цей день, бажаємо вам міцного здоров'я, сімейного благополуччя та безпечного добра нашої улюбленої України! І, звичайно, бажаємо якнайшвидшої перемоги України, адже добро сильніше за зло.
Все буде Україна
6.12.2024
У ПТУ № 88 ВІДБУВСЯ ВИХОВНИЙ ЗАХІД ДО ДНЯ ВОЛОНТЕРА – «МІЙ ДОБРИЙ ВЧИНОК»
5 грудня 2024 року у ПТУ №88 відзначили Міжнародний день волонтера, провівши виховний захід під назвою «Мій добрий вчинок». Ця подія стала важливою сторінкою у формуванні моральних цінностей здобувачів освіти, сприяючи вихованню людяності, милосердя та небайдужості.
Метою заходу було ознайомлення учнів із поняттям «волонтер», створення умов для усвідомлення важливості допомоги тим, хто цього потребує. Організатори прагнули стимулювати пізнавальний інтерес до основ моральної культури, розширювати уявлення молоді про такі цінності, як доброта, милосердя та співчуття.
Під час заходу учні дізналися про історію волонтерського руху, його значення для суспільства та роль кожної людини у створенні добрих справ. Через інтерактивні вправи та дискусії учасники обговорювали поняття добра і зла, розмірковували над тим, як у повсякденному житті можна робити добрі вчинки.
Особливу увагу було приділено формуванню уміння висловлювати власну позицію. Учні ділилися прикладами особистих вчинків, які принесли користь іншим, надихаючи однолітків до дій, сповнених любові та турботи.
Захід завершився створенням символічного "Дерева добрих справ", на гілках якого учасники розміщували свої обіцянки та ідеї для майбутніх благодійних ініціатив.
Цей день нагадав нам усім, що кожен добрий вчинок – це крок до кращого світу. ПТУ №88 пишається своїми здобувачами освіти, які готові нести світло доброти в навколишній світ.
Робімо добро разом!
6.12.2024
СПАРТАКІАДА З НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ У ПТУ № 88
У Професійно-технічному училищі № 88 відбувся яскравий спортивний захід — спартакіада з настільного тенісу, яка об’єднала представників усіх навчальних груп. У змаганнях брали участь як юнаки, так і дівчата, демонструючи свої вміння, спортивний дух та командну підтримку.
Головною метою змагань стало сприяння фізичному розвитку здобувачів освіти, вдосконалення дисципліни та самоконтролю. Настільний теніс, як вид спорту, не лише допомагає тренувати реакцію та концентрацію, а й формує звичку до здорового способу життя.
Особливу увагу було приділено рівним можливостям для кожного учасника незалежно від рівня підготовки, що дозволило максимально розкрити потенціал кожного гравця.
Керівництво училища подякувало всім учасникам та організаторам заходу, викладачу фізичної культури, Євгену Дроботу за активність і підтримку спортивної ініціативи, а також наголосило на важливості регулярних фізичних вправ для гармонійного розвитку особистості.
Вітаємо переможців і чекаємо на нові спортивні досягнення наших здобувачів освіти!
Запрошуємо до участі в наступних заходах та активного долучення до спортивного життя училища!
6.12.2024
ПТУ № 88 ПІДТРИМУЄ ВСЕУКРАЇНСЬКУ КАМПАНІЮ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА» ТА ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ
У рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» та до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у ПТУ № 88 відбулася тематична зустріч зі здобувачами освіти. Бесіду провели лікарі КП «Магдалинівська центральна лікарня», зокрема лікар сімейної медицини Гавріков О.Л., на тему «Що молодь має знати про ВІЛ та СНІД».
Під час зустрічі молодь отримала:
• Інформаційну підтримку щодо здорового способу життя.
• Об’єктивні знання про ВІЛ та СНІД, механізми передачі інфекції та методи профілактики.
• Практичні навички поведінки в ситуаціях ризику.
Особливий акцент зроблено на необхідності толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих осіб. Лікар надав розгорнуті відповіді на запитання учнів та розвіяв поширені міфи про ВІЛ/СНІД.
Крім того, майстер виробничого навчання Олена Годзь організувала онлайн-зустріч із здобувачами освіти, під час якої обговорювалися важливі питання:
• Підтримка здорового способу життя як запорука успішного майбутнього.
• Формування культури взаємоповаги та толерантного ставлення один до одного.
Основний меседж зустрічі: «Молодь за здоровий спосіб життя!»
Проведення таких заходів сприяє підвищенню обізнаності молоді щодо важливих соціальних і медичних питань, формуванню відповідального ставлення до власного здоров’я та створенню безпечного і підтримуючого середовища в закладі професійної освіти.
4.12.2024
ПЕДАГОГІЧНА РАДА ПТУ № 88:
РЕФОРМА ОСВІТИ, ДОБРОЧЕСНІСТЬ ТА ВИКЛИКИ ВОЄННОГО ЧАСУ
04 грудня 2024 року в ПТУ № 88 відбулося планове засідання педагогічної ради.На засіданні педагогічної ради ПТУ № 88 було розглянуто низку важливих питань, що мають ключове значення для розвитку закладу та підвищення якості освітнього процесу. До порядку денного увійшли такі теми:
1. Обговорення реформи старшої школи.
Учасники засідання обговорили перспективи створення оптимальної мережі закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти в Дніпропетровській області. Педагогічним працівникам було представлено презентаційні матеріали Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації, наголошувалося на важливості впровадження реформи профільної середньої освіти професійного спрямування, що почне діяти з 01 вересня 2027 року. Визначено стратегічні напрями розвитку, а також окреслено кроки для забезпечення якісної підготовки здобувачів освіти відповідно до вимог реформи.
Училище долучилось до дослідження Громадської організації «Фундація Проджектор» щодо вивчення національного досвіду реалізації загальноосвітньої складової освітніх програм у закладах професійної (професійно-технічної) освіти Дніпропетровської, Львівської, Київської, Хмельницької, Чернівецької областях та м. Києва.
2. Політики академічної доброчесності
Обговорено ключові принципи академічної доброчесності та шляхи їх впровадження в навчальному процесі. Зокрема, було наголошено на необхідності формування культури відповідальності серед здобувачів освіти і викладачів, дотримання принципів чесності, прозорості та поваги до авторського права, системи оцінювання результатів навчання тощо. Ухвалено рішення про розробку та впровадження окремого внутрішнього кодексу академічної доброчесності.
3. Особливості освітнього процесу в умовах воєнного стану
Значну увагу приділили питанням організації навчального процесу в умовах воєнного стану. Було розглянуто актуальні виклики, пов’язані з проведенням виробничої практики, та запропоновано гнучкі рішення для забезпечення безперервності навчання та безпеки учасників освітнього процесу.
4. Результати господарської діяльності за 2024 рік
У ході обговорення підсумків господарської діяльності закладу підбито підсумки фінансово-економічної роботи за 2024 рік. Особливу увагу приділили ефективному використанню ресурсів, модернізації навчальних приміщень та покращенню матеріально-технічної бази закладу.
Засідання педагогічної ради завершилося обговоренням планів на 2025 рік та визначенням ключових завдань для подальшого розвитку навчального закладу.
Окрема увага була приділена питанню розвитку внутрішньої системи якості освіти в ПТУ № 88, що спирається на принципи дитиноцентризму, автономії закладу освіти, цілісності системи управління якістю, постійного вдосконалення закладу освіти, впливу зовнішніх чинників, гнучкості та адаптивності.
4.12.2024
ВИХОВНІ ЗАХОДИ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КАМПАНІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА» У ПТУ № 88
З 25 листопада по 10 грудня 2024 року в Професійно-технічному училищі № 88 проводяться виховні заходи у межах щорічної Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства». Ця кампанія має на меті привернути увагу до важливих суспільних проблем: подолання насильства в сім’ї, захисту дітей від жорстокого поводження, протидії торгівлі людьми та забезпечення прав жінок.
У рамках кампанії в училищі організовано:
• Інформаційні лекції на теми запобігання насильству та торгівлі людьми, що допомогли підвищити обізнаність здобувачів освіти про їхні права та способи захисту.
• Дискусійні круглі столи, де здобувачі освіти разом із педагогами та запрошеними експертами обговорювали проблеми сучасного суспільства та шляхи їхнього вирішення.
• Практичні тренінги з безпечної поведінки та підтримки жертв насильства, що сприяли формуванню навичок протидії агресії та взаємодопомоги.
• Тематичні виставки та стенди, присвячені правам людини, історіям успіху подолання насильства та шляхам звернення по допомогу.
Завдяки активній участі здобувачів освіти і педагогічних працівників, кампанія стала не лише важливим кроком у формуванні безпечного та толерантного середовища в закладі освіти, а й сприяла підвищенню рівня свідомості щодо прав людини серед молоді.
ПТУ № 88 продовжує підтримувати ініціативи, спрямовані на створення безпечного простору для навчання та розвитку кожного учасника освітнього процесу.
3.12.2024
Волонтерська діяльність педагогів Магдалинівського ПТУ № 88 у підтримку ЗСУ
Педагогічні працівники Магдалинівського професійно-технічного училища № 88 продовжують щоденно демонструвати справжній приклад відданості та патріотизму. У вільний від навчальних занять час вони невтомно плетуть маскувальні сітки для наших захисників, які боронять Україну на передовій.
Особливістю їхньої волонтерської роботи є врахування пори року: восени та взимку сітки створюються із затемнених тканин або білих, що імітують суху траву, гілки й опале листя чи сніг, а навесні та влітку використовуються світліші відтінки зелені, що ідеально зливаються з природним середовищем. Це значно підвищує ефективність маскування військової техніки та позицій, рятуючи життя наших захисників.
В умовах воєнного стану така волонтерська праця є не лише проявом підтримки Збройних Сил України, а й вагомим внеском у наближення нашої перемоги. Колектив училища впевнений, що кожен вузлик і кожна петелька на сітці — це маленький крок до миру та безпеки для всієї України.
Закликаємо всіх, хто має можливість, долучатися до підтримки нашої армії через волонтерські ініціативи. Спільними зусиллями ми неодмінно подолаємо всі труднощі та відновимо мирне життя!
Разом до перемоги! Слава Україні!
27.11.2024
Голод. Це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв.
Українці пам’ятають чорні сторінки свого життя, незважаючи на те, що відходять у небуття свідки тих трагічних подій Голодомору. А тому ми зобов’язані робити все, щоб молодь, знала правду про ті лихоліття, свято берегла їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилося.
26 листопада у Професійно-технічному училищі №88 відбувся виховний захід приурочений Дню пам’яті жертв Голодомору, який провів майстер виробничого навчання Назар КРАВЧЕНКО, в ході якого здобувачі освіти пригадали причини і наслідки однієї з найтрагічніших подій в історії України.
#Ювілеї_Події_Дніпропетровщина
27.11.2024
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів проходить під гаслом «Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів».
У 1932–1933 роках комуністичний тоталітарний режим вчинив злочин геноциду проти Українського народу. Сьогодні рашисти, як спадкоємці того режиму, знову коять злочини проти людяності та геноцидні дії на українській землі. Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах широкомасштабного вторгнення росії в Україну. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива. Ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви — гідно вшановані.
Здобувачи освіти та працівники закладу взяли участь у Всеукраїнській акції "Запали свічку". Пам'ятамємо минуле, бережемо теперешне. Все буде Україна
#Ювілеї_Події_Дніпропетровщина
#Профтехосвіта_Дніпропетровщина
26.11.2024
ПТУ № 88 ВІДЗНАЧИЛО ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ 2024 РОКУ
21 листопада 2024 року в Магдалинівському ПТУ № 88 педагогічно-учнівський колектив урочисто відзначив День Гідності та Свободи – свято, яке нагадує про дві історичні події: Помаранчеву революцію та Революцію Гідності. Цей день став нагодою для учнів та педагогічних працівників закладу освіти згадати про мужність та незламність українського народу, який завжди обирає шлях свободи та демократії.
В училищі відбулися виховні години та тематичні дискусії, під час яких учні підготували виступи, присвячені ключовим подіям двох революцій. Зокрема, звучали патріотичні вірші, була презентована виставка фото й плакатів, які відображають боротьбу українців за свої права.
У цей день українці вшановують мужність та жертовність мільйонів громадян, які боролися за ідеали свободи, людської гідності та прав людини. Події, які починалися як мирні громадянські протести, стали точкою перелому для сучасної історії України, надихаючи нові покоління відстоювати справедливість і суверенність.
День Гідності та Свободи 2024 року має особливе значення, адже Україна продовжує свою боротьбу проти повномасштабної агресії Російської Федерації. Ця боротьба об’єднує українців і демонструє світу непохитність та єдність народу, який захищає не лише свою незалежність, а й фундаментальні цінності демократії.
Класні керівники та майстри виробничого навчання намагалися донести молоді меседж: "Ми згадуємо не лише минулі події, а й віддаємо шану тим, хто сьогодні, у важкий час війни, захищає нашу незалежність. Ідеали гідності та свободи – це те, що об’єднує різні покоління українців".
Під час тематичної дискусії "Ціна свободи" - учні разом з викладачами обговорювали, що означає бути гідними громадянами та як кожен може зробити свій внесок у перемогу України.
Символічно в цей запалювалися свічки пам’яті на честь героїв, які віддали своє життя за свободу нашої держави.
День Гідності та Свободи в ПТУ №88 став нагадуванням, що справжня сила народу – у єдності, непохитності та любові до Батьківщини.
Слава Україні! Героям слава!
21.11.2024
ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ МІЖ КЛАСТЕРОМ ПОЛІГРАФІЧНОЇ ІНДУСТРІЇ, ВИДАВНИЦТВ ТА ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ І МАГДАЛИНІВСЬКИМ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИМ УЧИЛИЩЕМ № 88
21 листопада 2024 року відбулася важлива подія для розвитку освітнього середовища Магдалинівського ПТУ № 88 — підписання меморандуму про співпрацю між Кластером поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технологій в особі Наталі Ісаєвої, голови та Професійно-технічним училищем № 88 в особі Олени Юденкової, директорки профтеху.
Цей меморандум закріплює партнерські відносини між училищем та галузевою організацією, які спільно працюватимуть над підготовкою кваліфікованих, спільно формуватимуть людський капітал.
Наталя Ісаєва під час презентації основних напрямків діяльності Кластера підкреслила: «Актуальність питання розвитку людського капіталу віддзеркалено в Стратегії людського розвитку, що затверджена Указом Президента України від 2 червня 2021 р. № 225/2021. Протягом наступного десятиріччя очікується дефіцит близько 4,5 млн осіб на ринку праці. З економічної точки зору дуже важливо, аби всі сьогоднішні діти в майбутньому були соціалізовані, брали активну участь в соціально-економічному житті суспільства і були учасниками ринку праці. Відповідно, всі організації, учасники кластера надають підтримку закладам освіти через реалізацію елементів дуальної підготовки, проведення майстер-класів від топ-рейтингових галузевих експертів»
Основні цілі кластерної співпраці:
1. Сучасна освіта. Створення умов для навчання студентів за сучасними програмами, адаптованими до потреб ринку праці.
2. Практичний досвід. Організація стажувань та практик для студентів на базі підприємств, які входять до складу Кластера.
3. Інновації. Впровадження новітніх технологій у навчальний процес закладів освіти за сприяння експертів Кластера.
4. Профорієнтація. Проведення спільних заходів, семінарів і майстер-класів для популяризації професій поліграфічної індустрії серед молоді.
Олена Юденкова, директорка ПТУ № 88 зазначила: "Ми впевнені, що наша співпраця відкриє нові можливості для здобувачів освіти аграрного профтеху в напрямку цифровізації освітнього процесу. Інвестиції в освіту — це інвестиції у майбутнє, і ми раді бути частиною цього процесу."
Ініціатива закладу освіти щодо партнерсва з Кластером має на меті підвищення рівня підготовки майбутніх фахівців, стимулювання інновацій у галузі та сприяння розвитку цифрових технологій в освіті.
21.11.2024
Делегація міні компанії з числа здобувачів освіти ПТУ № 88 взяла участь у «Таборі підприємництва»
21 листопада 2024 року представники міні компанії з числа здобувачів освіти Магдалинівського професійно-технічного училища успішно долучилася до «Табору підприємництва», організованого для учасників навчальної програми «Компанія». Програма впроваджується громадською організацією «Junior Achievement Ukraine», яка вже багато років сприяє розвитку підприємницьких компетенцій серед молоді України.
Очолила делегацію викладачка та керівниця з реалізації програми в училищі А.Ю. Хмелинська, заступник директора, яка активно підтримує молодь у їхньому прагненні оволодіти основами бізнесу, управління та лідерства. Під час заходу учасники мали змогу:
• Ознайомитися з реальними кейсами з підприємницької діяльності;
• Відвідати майстер-класи;
• Навчитися працювати у команді над бізнес-проєктами;
• Здобути корисні навички для запуску власних стартапів.
Делегація ПТУ № 88 представила проєкт: "Село у твоїй долоні"
Проєкт пропонується реалізовувати під гаслом: "Зблизься із природою – відкрий для себе аграрний світ!".
Молодь сформувала проблему: «Сучасна молодь мало знає про сільське господарство. Попит на екотуризм зростає, але пропозицій недостатньо.
Можливість проєкту: «Створення цікавих і навчальних турів, які популяризуватимуть аграрну культуру».
Освітня мета: навчити молодь та гостей основам сільського господарства.
Розважальна мета: забезпечити гостям приємний та інтерактивний відпочинок.
Фінансова мета: забезпечити додаткове фінансування закладу через туризм.
«Табір підприємництва» став справжньою платформою для обміну ідеями, інновацій та натхнення. Наші учні активно брали участь у всіх заходах, демонструючи високий рівень зацікавленості та готовності до професійного зростання.
Ми пишаємося нашими учнями та викладачами, які з кожним днем стають на крок ближче до своїх бізнес-амбіцій! Дякуємо Junior Achievement Ukraine за чудову можливість долучитися до такої ініціативи.
Віримо, що здобуті знання та досвід стануть вагомим внеском у майбутні досягнення наших молодих підприємців!
21.11.2024
ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ МАГДАЛИНІВСЬКОГО ПТУ № 88 ПРОВЕЛИ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНІ ЗАХОДИ ДЛЯ УЧНІВ ШКІЛ ГРОМАДИ
19 листопада 2024 року педагогічні працівники Магдалинівського професійно-технічного училища, а саме Сергій Годзь та Євген Дробот, провели низку профорієнтаційних заходів у школах громади.
Метою зустрічей стало ознайомлення учнів із можливостями професійної освіти, популяризація затребуваних професій для аграрного сектора економіки та допомога молоді у виборі майбутнього фаху.
Заходи охопили кілька шкіл громади та включали:
•Презентацію професій, які пропонує Магдалинівське ПТУ та умов вступу до закладу освіти в 2025 році.
• Відкриті бесіди з викладачами училища, які ділилися своїм досвідом підготовки фахівців в аграрному закладі освіті та його досягнень.
«Сьогодні важливо надати молоді чітке уявлення про перспективи, які відкриває професійна освіта, особливо в підготовці фахів для агробізнесу. Наше завдання — допомогти кожному школяреві знайти своє покликання та зробити усвідомлений вибір професії», – зазначив Сергій Годзь, майстер виробничого навчання ПТУ № 88.
Учні та викладачі шкіл висловили щиру подяку педагогамучилища за цікаві та змістовні бесіди. Випускники шкіл зацікавилися можливістю вступу до Магдалинівського ПТУ № 88 у 2025 році.
Профорієнтаційна робота є пріоритетним напрямом діяльності училища, яке прагне залучати талановиту молодь та формувати кваліфікованих фахівців, затребуваних на ринку праці.
19.11.2024
ДИРЕКТОРКА ПТУ № 88 ОЛЕНА ЮДЕНКОВА ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ ПРЕЗИДІЇ НАПН УКРАЇНИ
19 листопада 2024 року Олена Юденкова, директорка Професійно-технічного училища № 88 долучилася до засідання Президії Національної академії педагогічних наук України з обговорення питання «Про освітню, наукову і науково-організаційну діяльність Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти».
У заході, що зібрав провідних експертів у сфері професійної освіти, Олена Юденкова представляла позицію ключових стейкхолдерів Білоцерківського інституту, висвітлюючи найактуальніші аспекти розвитку інституту та виклики, що стоять перед ним.
Серед основних тез, які озвучила директорка профтеху від імені стейкхолдерів:
- БІНПО виконує фундаментальну роль у системі безперервної професійної освіти, є одним із ключових закладів освіти, де створені дійсно сприятливі умови для підвищення кваліфікації та професійного розвитку педагогічних працівників ЗП(ПТ)О (майстрів виробничого навчання, викладачів професійно-теоретичної підготовки, старших майстрів, тощо);
- БІНПО синхронізував свою діяльність з Єдиною атестаційною системою (ЄАС) - платформа для цифровізації атестаційного процесу. Заклади освіти отримали доступ до цифрового формату атестаційного процесу;
- БІНПО плідно співпрацює з Видавничо-поліграфічним кластером Дніпропетровщини. У рамках спільної діяльності проведено низку науково-практичних заходів та організовано конкурси для здобувачів освіти;
- Партнерство та залучення провідних експертів ринку праці дозволяє БІНПО сфокусувати дослідницьку діяльність у сферах цифровізації виробничих процесів, зеленої економіки та адаптації професійної освіти до глобальних викликів.
- Дослідження ринку праці та ринку освітніх послуг у галузі вищої та професійної освіти дозволяє коригувати освітні програми відповідно до актуальних запитів.
«Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти відіграє ключову роль у підготовці та підвищенні кваліфікації педагогічних кадрів. Спільно ми вибудовуємо таку систему взаємодії, яка відповідає вимогам часу та потребам сучасного суспільства», – зазначила Олена Юденкова під час свого виступу.
Такі події стають черговим важливим кроком у зміцненні позицій професійної (професійно-технічної) освіти України на національному рівні.
19.11.2024
МАГДАЛИНІВСЬКЕ ПТУ № 88 ВЗЯЛО УЧАСТЬ У ФОРУМІ ЯКОСТІ ОСВІТИ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЯКОСТІ
Професійно-технічне училище № 88 долучилося 14 листопада 2024 рок до масштабного Форуму якості освіти, організованого Державною службою якості освіти України з нагоди Всесвітнього дня якості.
Мета форуму – обговорити резильєнтність системи освіти на третьому році повномасштабної війни; проаналізувати головні кроки та трансформації у сфері освіти; розглянути гнучкість системи освіти через призму нових можливостей закладів освіти; висвітлити питання безпеки та доступу до освіти.
Головною темою дискусії стала резильєнтність української системи освіти, її здатність долати виклики, спричинені сучасними реаліями, та забезпечувати здобувачам освіти різних складників якісні освітні послуги навіть в умовах невизначеності.
Захід відбувся за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Він фінансувався Глобальним партнерством в галузі освіти (GPE) та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку (BMZ) Німеччини через Німецький банк розвитку (KFW). Форум об’єднав освітян, представників влади та міжнародних організацій, що сприяло обміну досвідом та пошуку нових шляхів для зміцнення системи освіти.
Участь ПТУ №88 у цьому заході підкреслює важливість професійної освіти як складової частини освітньої системи України та її здатність адаптуватися до сучасних викликів, готуючи майбутніх фахівців.
14.11.2024
УЧНІ ПТУ № 88 ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ЛЕКЦІЇ КІБЕРПОЛІЦІЇ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «BRAMA»: ЦИФРОВА БЕЗПЕКА ДЛЯ МОЛОДІ
11 листопада 2024 року учні та викладачі Професійно-технічного училища № 88 взяли участь у лекції від представників кіберполіції України в рамках проєкту «BRAMA». Захід мав на меті підвищити обізнаність здобувачів освіти щодо питань кібербезпеки, а також навчити їх основам цифрової гігієни.
Лекція, проведена фахівцями кіберполіції, охопила низку важливих тем: захист особистих даних, попередження кібербулінгу, розпізнавання кіберзагроз та способи убезпечити себе у цифровому середовищі. Учасники отримали практичні поради щодо захисту своїх акаунтів, уникнення фішингових атак та використання надійних паролів.
Проєкт «BRAMA» – це ініціатива, спрямована на створення безпечного цифрового середовища для молоді України, яка об'єднує освітні заклади, громадські організації та державні установи для спільної боротьби з кіберзлочинністю. Завдяки участі в таких заходах здобувачі освіти училища № 88 отримують цінні знання та навички, що допоможуть їм захищати себе у сучасному цифровому світі.
ПТУ № 88 продовжує співпрацювати з кіберполіцією та іншими організаціями задля підвищення обізнаності своїх здобувачів освіти щодо актуальних питань безпеки в Інтернеті.
14.11.2024
12 листопада 2024 р. майстер виробничого навчання Назар КРАВЧЕНКО, бібліотекар Ірина СОЛОМЯНА, запрошена гостя членкиня Ради лідерів Магдалинівського ліцею, учениця 10 класу Анна ХМЕЛИНСЬКА провели спільний захід для здобувачів освіти, а також для педагогічних працівників, присвячений 10-річчю окупації та анексії Криму російською федерацією. Підготовлена презентація "Спротив триває" розповіла про події щодо цієї трагедії сучасної історії України. Здобувачи освіти та всі присутні дізнались не тільки нові актуальні дані щодо трагічних подій 2014 р., але й історію російських зазіхань на кримські території. Анна розповіла слухачам про жахливі наслідки, які принесла окупація Криму.
Історія України – це історія народу, який протягом багатьох століть боровся і бореться за свою незалежність. Ми українці – сильна нація. Україна – єдина країна!
Все буде Україна!
#Ювілеї_Події_ПТО_Дніпропетровщина
12.11.2024
У рамках проєкту «Покращення захисту прав дітей в Україні» проведено тренінг для активістів та державних структур
7- 8 листопада 2024 року Благодійна організація «Надія і житло для дітей», у партнерстві з Foreign Commonwealth & Development Office, організувала тренінг «Захист прав дітей. Активізація взаємодії громадських активістів з державними структурами для соціальної підтримки дітей та сімей на рівні громади». Цей тренінг відбувся в рамках проєкту «Покращення захисту прав дітей в Україні», що спрямований на зміцнення системи захисту прав дітей та підтримку сімей у складних життєвих обставинах. Директорка ПТУ № 88, Олена Юденкова стала учасницею тренінгу від Магдалинівської територіальної громади.
Тренер події - Олександр Мітьков, фасилітатор діалогів з 11- річним досвідом, тренер з відновних практик згуртування громад,
Основною метою заходу стало об’єднання зусиль громадських активістів, працівників соціальних служб та представників державних структур для розробки ефективних механізмів соціальної підтримки дітей і сімей на рівні місцевих громад. Під час тренінгу учасники обговорили актуальні виклики у сфері захисту прав дітей, поділилися досвідом ефективної комунікації з органами місцевого самоврядування та напрацювали практичні рекомендації для покращення взаємодії громадянського суспільства з державними установами.
«В умовах сьогодення надзвичайно важливо забезпечити доступ до якісної соціальної підтримки для дітей та їхніх сімей. Завдяки такій взаємодії ми можемо впливати на позитивні зміни в громадах і забезпечувати дотримання прав дітей на належний захист і підтримку», – зазначили організатори івенту від Благодійної організації «Надія і житло для дітей».
Проєкт «Покращення захисту прав дітей в Україні» покликаний підвищити рівень поінформованості населення щодо прав дитини, а також посилити спроможність громадянського суспільства у співпраці з державними установами. Залучення міжнародних партнерів, зокрема Foreign Commonwealth & Development Office, дозволяє впроваджувати сучасні підходи та кращі практики у сфері захисту прав дітей, сприяючи підвищенню соціальної відповідальності та згуртованості громади.
Благодійна організація «Надія і житло для дітей» працює в Україні з метою забезпечення гідного майбутнього для дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, шляхом створення підтримуючого середовища та доступу до базових прав і можливостей.
11.11.2024
ВІТАЄМО ТАЛАНОВИТУ ЗДОБУВАЧКУ ОСВІТИ МАГДАЛИНІВСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО УЧИЛИЩА № 88 З ПЕРЕМОГОЮ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ «НЕСКОРЕНА. НЕЗЛАМАНА. НЕЗДОЛАНА»!
31 жовтня 2024 року завершився Всеукраїнський героїко-патріотичний мистецький конкурс «НЕСКОРЕНА. НЕЗЛАМАНА. НЕЗДОЛАНА», заснований «International Art Center «All Stars». Конкурс об’єднав творчих молодих українців, які через мистецтво віддають шану нашій історії та героїчним захисникам України.
Колектив Магдалинівського професійно-технічного училища з гордістю вітає Камілу Москаленко, здобувачку професійної освіти нашого закладу, яка здобула II місце у номінації «Образотворче мистецтво» з малюнком під назвою «Віват захисники». Її робота стала яскравим вираженням патріотизму, пошани до наших захисників та відданості рідній країні.
Ми щиро пишаємося досягненням Каміли!
Від усього колективу училища висловлюємо їй слова вдячності та підтримки, адже її успіх – це не тільки її особиста перемога, а й свідчення того, що наша молодь зберігає та розвиває культурну спадщину України. Бажаємо Камі успіхів у подальшій творчій діяльності, натхнення та нових перемог!
Слава Героям України! Віват, Захисники!
.
8.11.2024
У МАГДАЛИНІВСЬКОМУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОМУ УЧИЛИЩІ № 88 ВІДБУЛИСЯ НАВЧАННЯ З ДОПРИЗОВНОЇ ПІДГОТОВКИ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ВІД ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ КОМПЛЕКТУВАННЯ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ
4 листопада 2024 року у межах посилення військово-патріотичного виховання молоді та підготовки до майбутньої служби в Збройних Силах України, Магдалинівський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки провів спеціальне навчання для учнів ПТУ № 88. Захід зібрав понад 50 юнаків та дівчат, яким була надана можливість ознайомитися з основами військової справи, першої медичної допомоги, правилами поводження зі зброєю та особливостями захисту в екстремальних ситуаціях, а також ознайомитися з умовами вступу до військових закладів вищої освіти України.
Під час навчання здобувачі освіти отримали цінні знання та навички, які стануть у пригоді не лише для можливої майбутньої служби, захисту України, а й для особистої безпеки та громадянської відповідальності. Співробітники центру продемонстрували основні елементи військової підготовки, провели практичні заняття зі стрілецької підготовки та розповіли про обов’язки і права громадян щодо захисту держави.
"Підготовка молоді до захисту України – це не лише обов’язок, а й велика честь. Наша мета – виховати покоління, яке буде вміти захищати свою країну і підтримувати мир та безпеку," – зазначили представники Магдалинівського ТЦК та СП.
Захід завершився дружніми обговореннями та обміном думок. Навчання такого формату сприяють не лише формуванню фізичних навичок, а й вихованню патріотизму, відповідальності та любові до своєї Батьківщини.
4.11.2024
ПТУ № 88 взяло участь в благодійному ярмарку на підтримку ЗСУ – ініціативі Магдалинівської територіальної громади: в єдності наша сила!
1 листопада 2024 року відбувся благодійний осінній ярмарок на підтримку ЗСУ на площі Т.Г. Шевченка с-ща Магдалинівка.
Уже стало доброю традицією для Професійно-технічного училища № 88 брати участь у різноманітних активностях на підтримку Збройних Сил України. Такі заходи не лише об’єднують нашу освітню спільноту, а й дають можливість зробити свій внесок у перемогу України та підтримати тих, хто щоденно захищає наш мир і безпеку. Наш заклад освіти з гордістю долучається до всіх ініціатив Магдалинівської територіальної громади, демонструючи справжню єдність і взаємопідтримку.
Цьогорічний ярмарок відзначився неймовірною активністю наших педагогічних працівників, здобувачів освіти та місцевої громади. Усі охочі мали можливість долучитися: хтось готував домашні смаколики, хтось презентував власні вироби ручної роботи, інші приносили необхідні речі та сувеніри, овочі та фрукти. Кожен лот на ярмарку мав свою історію та часточку душі.
Під час заходу було зібрано колективом училища 5 280 грн. Ці кошти будуть спрямовані на закупівлю необхідних речей для наших захисників. Ми безмежно вдячні кожному учаснику та відвідувачу ярмарку за активність, небайдужість і підтримку. Це вкотре доводить, що разом ми здатні на великі звершення і перемогу, адже сила українського народу – у єдності та взаємній підтримці.
Дякуємо всім, хто підтримує наших захисників та наближає перемогу! Разом ми сильніші, і разом ми творимо майбутнє України.
1.11.2024
ПТУ № 88 ВЗЯЛО УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ: «КЛАСТЕРНА СПІВПРАЦЯ: КЛЮЧОВІ НАПРЯМИ ЗУСИЛЬ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДНОВЛЕННЯ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ»
1 листопада 2024 року директор ПТУ № 88 - Олена Юденкова, взяла участь у конференції: «Кластерна співпраця: ключові напрями зусиль для забезпечення відновлення та відбудови України».
Захід зібрав представників різних індустрій та кластерів, які спільними зусиллями прагнуть відновити економіку та забезпечити стале зростання після подолання викликів, що постали перед Україною.
Модератори івенту: Беренда Сергій, Ковалевська Алла.
Олена Юденкова у своїй доповіді «Синхронізація професійної освіти з трендами ринку праці та потребою: практики і ресурси» представила шляхи кооперації та колаборації з агробізнесом Дніпропетровщини.
Директорка ПТУ № 88 звернула увагу на проблему формування якісних особистих відносини між кластерними партнерами на основі: довіри і відкритості, ефективного спілкування, спільних цілей та інтересів, взаємоповаги та підтримки, розуміння ролей і відповідальностей, гнучкості та адаптивності, доступом до ресурсів інформації.
Захід став важливим майданчиком для зміцнення взаємодії між кластерами, сприяючи формуванню нових ініціатив та стимулюючи розвиток різних галузей економіки. Учасники конференції досягли згоди, що тісна кластерна співпраця – це важливий крок для відбудови національної економіки та формування економічної незалежності України.
1.11.2024
ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ МАГДАЛИНІВСЬКОГО ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО УЧИЛИЩА № 88 ВІДВІДАЛИ ДНІПРОВСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ДЛЯ ОБМІНУ ДОСВІДОМ У ПІДГОТОВЦІ ЗВАРЮВАЛЬНИКІВ
29 жовтня 2024 року педагогічні працівники Магдалинівського професійно-технічного училища № 88 здійснили робочий візит до Дніпровського центру професійно-технічної освіти у рамках зміцнення співпраці та підвищення якості підготовки кваліфікованих фахівців для економіки України.
Основною метою візиту став обмін досвідом та ознайомлення з новітніми методиками підготовки фахівців зі зварювального виробництва, що є стратегічно важливою галуззю в умовах військового стану та майбутнього повоєнного відновлення країни. Делегацію освітян з області зустрів Олександр Іванович Стрілець , директор закладу професійної освіти. Далі вже відбулося професійне спілкування зі старшим майстром, майстрами виробничого навчання.
Зварювальне виробництво є одним із ключових напрямків, який забезпечує надійну інфраструктуру та підтримку обороноздатності України. Потреба в висококваліфікованих зварювальниках зростає, адже ці спеціалісти відіграють важливу роль у відновленні промислових об’єктів, інфраструктури та забезпеченні стабільності економіки. Завдяки обміну досвідом і впровадженню сучасних навчальних технологій, заклади професійної освіти готують конкурентоздатних фахівців, які допоможуть зміцнити національну економіку та внести свій вклад у процес відбудови України.
Педагогічні працівники ПТУ № 88 ознайомилися з матеріально-технічною базою Дніпровського центру, де активно застосовуються нові техніки та обладнання для підготовки зварювальників відповідно до сучасних стандартів виробництва, симулятори вітчизняного виробника. Обидва заклади професійної освіти висловили готовність до подальшого співробітництва, яке сприятиме формуванню висококласних кадрів для української економіки.
Колектив Магдалинівського професійно-технічного училища № 88 висловлює подяку своїм колегам та особисто Олександру Івановичу Стрільцю, директору ДПТЗ «Дніпровський ЦПТО» за співпрацю. Впевнені, що подібні ініціативи є важливими кроками до створення професійно підготовленої спільноти зварювальників, що здатні відповідати на виклики сьогодення.
29.10.2024
ПТУ № 88 ВЗЯЛО УЧАСТЬ У МІЖРЕГІОНАЛЬНОМУ ФОРУМІ «РОЛЬ СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА В РОЗРОБЛЕННІ ТА ВПРОВАДЖЕННІ ПРОГРАМ ПСИХОСОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ НА РОБОТІ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ У ВОЄННИЙ ТА ПОВОЄННИЙ ЧАСИ»
25 жовтня 2024 року директорка ПТУ № 88, Олена Юденкова взяла участь у міжрегіональному форумі: «Роль соціального партнерства в розробленні та впровадженні програм психосоціальної підтримки на роботі для забезпечення та розвитку людського капіталу у воєнний та повоєнний часи».
Захід пройшов під гаслом: «СИЛА ПІДТРИМКИ – СИЛА ВІДНОВЛЕННЯ». Це гасло підкреслює ключову роль підтримки, яку можуть надавати роботодавці та соціальні партнери для зміцнення людського капіталу, що є основою для стійкого розвитку.
Сила підтримки – це психосоціальна підтримка на робочих місцях не тільки підвищує психологічну стійкість працівників, а й запобігає вигорянню та втраті продуктивності. Особливо це важливо в умовах стресових ситуацій, викликаних воєнними подіями. Сильна підтримка на роботі забезпечує емоційний комфорт працівників, що сприяє їх здатності зосередитися на професійних завданнях, навіть у часи нестабільності.
Сила відновлення – це турбота про психологічний стан працівників сьогодні, соціальні партнери закладають підґрунтя для швидшого і ефективнішого відновлення економіки в майбутньому. Людський капітал – це ресурс, без якого неможливо відновити країну. Роботодавці, які створюють підтримувальне середовище, допомагають своїм працівникам зберігати енергію та мотивацію для подальшої роботи та відбудови держави після завершення війни.
З вітальними промовами на форумі виступили: Віктор Сергєєв, голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини; Анатолій Кінах, голова Об’єднання організацій роботодавців України; Надія Задорожна, заступник Голови обласної державної адміністрації; Юрій Баланюк, голова Національного Агенства кваліфікацій України; Сергій Риженко, генеральний директор КП «ДОКЛ ім. Мечнікова», Людмила Новак, директор з комунікацій ТОВ «Інтерпайп Україна»
Івент був побудований за трьома сесіями: 1-а «СИЛА ПІДТРИМКИ», модераторка Оксана Бутурліна, експерт Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини; 2-а «СИЛА ВІДНОВЛЕННЯ», модератор Святослав Ханенко, голова Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців охорони здоров’я; 3-я «НА ЗАХИСТІ ПРАЦЮЮЧИХ» , модератор Анатолій Яловий, голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілки.
Організатори і спікери підкреслили важливість тісної співпраці між державою, бізнесом та громадським сектором для досягнення цієї мети. Форум став платформою для обміну досвідом та ідеями, що сприятимуть підвищенню психологічної безпеки та добробуту працівників в умовах кризових ситуацій.
Міжрегіональний форум «Роль соціального партнерства в розробленні та впровадженні програм психосоціальної підтримки на роботі» став важливою платформою для обговорення та пошуку рішень, які сприятимуть психологічному добробуту працівників в умовах війни та подальшого відновлення країни. Захід продемонстрував необхідність консолідації зусиль держави, бізнесу, освіти та громадянського суспільства для створення безпечного і підтримувального робочого середовища.
25.10.2024
Педагогічний колектив ПТУ-88 долучився до написання національного радіо диктанту єдності! Гарна подія, в залі витала єдність, затишок та спільна святкова дія учасників! Ми долучились до написання 25-го Всеукраїнського диктанту національної єдності, присвяченого Дню української писемності та мови. Разом з усією Україною ми підтримали традицію, що об’єднує українців у різних куточках світу, вшановуючи рідну мову та утверджуючи національну ідентичність. Диктант став чудовою нагодою перевірити власні знання, згуртувати колектив і відчути серце нації. Дякуємо захисникам за сьогоднішню можливість спільної праці! Дякуємо всім хто долучився Разом до Перемоги!
25.10.2024
УЧНІ МАГДАЛИНІВСЬКОГО ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО УЧИЛИЩА № 88 ОПАНОВУВАЛИ НАЙСУЧАСНІШІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ОВОЧІВ НА ПОТУЖНОСТЯХ КОРПОРАЦІЇ «АГРО-ОВЕН»
23 жовтня 2024 року здобувачі освіти Магдалинівського професійно-технічного училища № 88 здійснили комплексну навчально-виробничу екскурсію на різні дільниці по вирощуванню овочів на потужностях провідного агровиробника ТОВ «Агро-Овен Ко».
Напрямок рослинництва в «Агро-Овен» — це один з найпотужніших виробничих напрямків компанії, яка зосереджена на вирощуванні смачних і високоякісних овочів з використанням передових агрономічних технологій. Молодь на практиці ознайомлювалась з кожним етапом вирощування, збирання та переробки овочей. Ця подія стала важливим етапом підготовки майбутніх фахівців агропромислового комплексу, адже такі підприємства є ключовими для розвитку українського аграрного сектора та продовольчої безпеки держави в цілому.
Овочі - це справжнє багатство нашої землі.
Але чи розуміємо ми, споживачі, яка кропітка праця сотень рук стоїть за процесами, що передують потраплянню овочей на прилавки магазинів? Однозначно, НІ! Отож, і здобувачі освіти ПТУ № 88 відкривали для себе цілий світ овочевництва завдяки справжнім фахівцям компанії.
На власні очі молодь профтеху побачила, що у компанії «Агро-Овен» працювати престижно, бо тут встановлені високі стандарти для вирощування та постачання найбільш затребуваних овочевих культур високої якості. Підприємство має комфортні умови праці та конкурентні заробітні плати, бо тут працюють дійсно висококваліфіковані працівники, які володіють інноваційними технологіями, розуміються на процесах автоматизації, дотримуються високих галузевих стандартів на місцевому та національному рівнях.
Розвиток картоплярства відносять до сегменту продовольчої безпеки України. Особливо ж на тлі змін, які відбулися з повномасштабною війною як в державі, так і в свідомості громадян. Картопля – продукт, що нині домінує у системі харчування кожної родини.
Дмитро Олександрович Качина, директор картопляного заводу та Руслан Олександрович Бесараб , головний інженер овочевого проєкта в деталях ознайомили молодь з усіма технологічними циклами підприємства, в яке впроваджено сучасні технологічні рішення (роботизовані лінії), сучасна техніка, система логістики тощо. Основна мета діяльності - сучасне конкурентне виробництво, збирання та зберігання овочевої продукції.
Під час екскурсії студенти познайомилися з керівниками різних ланок виробництва і тепер без остраху зможуть проходити виробничу практику, ознайомилися з сучасними технологіями виробництва, зокрема автоматизованими системами сортування, обробки та пакування картоплі. Вони змогли на власні очі побачити, як працюють інноваційні підходи до збереження та обробки сільськогосподарської продукції, які забезпечують високу якість готового продукту.
Особливу увагу було приділено професійній компетенції, необхідній для роботи в агросекторі. Здобувачі освіти отримали можливість поспілкуватися з фахівцями заводу, які поділилися досвідом та наголосили на важливості кваліфікованих робітників у сільськогосподарському виробництві.
Підготовка фахівців для агропромислового комплексу – це не лише внесок у розвиток економіки, а й запорука продовольчої безпеки країни. Здобувачі сучасного аграрного профтеху повинні розуміти сучасні вимоги ринку і бути готовими працювати на високотехнологічних підприємствах. Візит на картопляний завод допоміг їм побачити перспективи і реальні умови праці в аграрній галузі.
Вважаємо, що такі заходи сприяють формуванню у здобувачів освіти практичних навичок і розуміння ролі агросектору в економіці України, що, безумовно, зміцнює їх мотивацію до навчання та професійного розвитку.
Магдалинівське професійно-технічне училище № 88 і надалі планує співпрацювати з провідними підприємствами регіону, створюючи умови для підготовки висококваліфікованих кадрів, які відповідають сучасним вимогам аграрного ринку.
Село тримається на людях! Громада тримається на людях! Україна тримається на людях! Низький уклін кожному аграрію, який працює на нашу продовольчу безпеку!
24.10.2024
У ГУРТОЖИТКУ ПТУ № 88 ВІДБУЛАСЬ ВИХОВНА ГОДИНА НА ТЕМУ: «ЧИ ВМІЄМО МИ СПІЛКУВАТИСЯ?»
24 жовтня 2024 року в гуртожитку Професійно-технічного училища № 88 відбулась виховна година на актуальну тему «Чи вміємо ми спілкуватися?». Захід був спрямований на підвищення рівня міжособистісної взаємодії серед здобувачів освіти та розвитку їхніх комунікативних навичок.
Протягом виховної години учасники обговорювали різні аспекти спілкування: від вербальної та невербальної комунікації до ролі активного слухання і емпатії в сучасних взаєминах. Вихователька гуртожитку, Галина Степанівна Женило, допомагала підліткам зрозуміти важливість ефективної комунікації як у навчанні, так і в повсякденному житті.
Юнаки та юначки активно брали участь в обговореннях, ділилися власними думками та досвідом, а також брали участь у практичних вправах, які допомогли краще зрозуміти власні комунікативні стилі та навички.
Ця виховна година не лише сприяла розвитку комунікативних здібностей молоді, але й створила дружню атмосферу для обміну думками та налагодження кращих стосунків серед мешканців гуртожитку. Адже, «Ніщо не обходиться нам так дешево і не цінується так дорого, як ввічливість» М. Сервантес.
24.10.2024
У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОМУ УЧИЛИЩІ № 88 ВІДБУВСЯ ТРЕНІНГ ВІД HUMANITY & INCLUSION: ЯК ЗБЕРЕГТИ ЖИТТЯ ТА БЕЗПЕКУ ПІД ЧАС ЗБРОЙНОГО КОНФЛІКТУ
21 жовтня 2024 року у стінах Професійно-технічного училища № 88 відбувся важливий тренінг на тему: «ЯК ПІДГОТУВАТИ ТА УБЕЗПЕЧИТИ СЕБЕ ДО, ПІД ЧАС ТА ПІСЛЯ ЗБРОЙНОГО КОНФЛІКТУ». Захід був організований міжнародною гуманітарною організацією Handicap International "HI" (діє як Humanity & Inclusion) — незалежною та неупередженою організацією, що надає допомогу в умовах ізоляції, конфліктів та катастроф.
Тренінг був спрямований на підвищення рівня обізнаності учнів, викладачів та працівників училища щодо того, як підготуватися до надзвичайних ситуацій, діяти під час збройного конфлікту та забезпечити власну безпеку в його післявоєнний період.
Під час заходу учасники мали змогу отримати важливі знання з таких питань:
• Як діяти у випадку екстреної евакуації.
• Як підготувати набір необхідних речей для надзвичайної ситуації.
• Як поводитися під час активних бойових дій для збереження життя та здоров’я.
• Методи психологічної підтримки себе та інших під час конфлікту і після нього.
Представники Humanity & Inclusion поділилися практичними порадами щодо мінімізації ризиків та надали інструкції, як поводитися у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Особлива увага була приділена психологічній реабілітації після травматичних подій та важливості підтримки постраждалих.
Учні та працівники училища активно брали участь в обговореннях та поставили чимало запитань, на які отримали кваліфіковані відповіді.
Олена Юденкова, дректор Професійно-технічного училища № 88 висловила подяку організації Handicap International за цінну ініціативу та зазначила, що такі заходи є надзвичайно важливими в умовах нинішньої безпекової ситуації в країні. Тренінг допоміг учасникам краще усвідомити свою роль у захисті життя та здоров'я у складні часи.
________________________________________
Handicap International "HI" працює по всьому світу, надаючи допомогу в ситуаціях ізоляції, конфліктів та катастроф, сприяючи відновленню та соціальній інтеграції постраждалих, а також захищаючи права людей з інвалідністю та вразливих груп населення.
22.10.2024
У МАГДАЛИНІВСЬКОМУ ПТУ № 88 ВІДБУЛАСЬ ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ВІД ПРОВІДНИХ ФАХІВЦІВ ТОВ «АГРО-ОВЕН Ко» - «ІСТОРІЇ УСПІХУ»
21 жовтня 2024 року для здобувачів освіти професійно-технічного училища № 88 відбулася гостьова лекція, що була організована провідними фахівцями ТОВ «Агро-Овен Ко» — однієї з найуспішніших агропромислових компаній регіону. Захід було спрямовано на ознайомлення молоді з сучасними інноваціями та перспективами аграрної сфери. Залучення до проведення лекцій провідних фахівців-практиків осучаснює і покращує українську аграрну професійну освіту.
Про «історії успіху та шлях професійного становлення» розповідали керівник підприємства Юрій Миколайович Момот та співробітники компанії: Артем Костянтинович, головний агроном та Валерій В'ячеславович, головний інженер агропарку.
Фахівці «Агро-Овен Ко» поділилися практичними знаннями про сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур, системи управління якістю та ефективності в агробізнесі, а також перспективи розвитку агросектору в Україні.
«Ми прагнемо готувати випускників закладу професійної освіти до реальних викликів, з якими вони можуть зіткнутися в професійній діяльності. Співпраця з такими компаніями, як ТОВ «Агро-Овен Ко», дозволяє краще інтегрувати сучасні тенденції в освітній процес і готувати висококваліфікованих фахівців для аграрної галузі», — зазначила Олена Юденкова, директор ПТУ № 88.
Студенти мали можливість не лише слухати лекцію, але й активно задавати питання щодо майбутніх тенденцій у галузі, перспектив працевлаштування та стажування в компанії. Лекція завершилася обговоренням можливостей подальшої співпраці між училищем та ТОВ «Агро-Овен Ко», включаючи проведення практичних занять на базі підприємства.
Такі зустрічі сприяють розвитку тісної співпраці між закладом освіти та агропідприємствами, що є важливим фактором у підготовці кадрів для аграрного сектора України.
21.10.2024
У МАГДАЛИНІВСЬКОМУ ПТУ № 88 ВІДБУЛАСЬ ПЛАНОВА ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНА НАРАДА З ТЕМИ: КОМПЕТЕНТНІСТЬ ЯК КЛЮЧ ДО ОНОВЛЕННЯ ЗМІСТУ ОСВІТИ
18 жовтня 2024 року у Магдалинівському професійно-технічному училищі № 88 відбулась чергова інструктивно-методична нарада, присвячена актуальній темі — «Компетентність як ключ до оновлення змісту освіти».
Метою заходу було поглиблення розуміння педагогічними працівниками сучасних підходів до компетентнісного навчання та обговорення способів розроблення концепції впровадження компетентнісного підходу до навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти.
Трансформаційні та євроінтеграційні процеси, інтенсивний характер розвитку сучасних технологічних процесів зумовлюють потребу підготовки кваліфікованих кадрів, адаптованих до роботи в динамічному світі, здатних знаходити рішення в ситуаціях, пов’язаних з професійною діяльністю та життєвими обставинами, з належно сформованими ключовими і професійними компетентностями.
Учасники наради — викладачі та майстри виробничого навчання — розглянули низку важливих питань, зокрема: значення компетентнісного підходу в контексті державних стандартів з конкретних робітничих професій на модульно-компетентнісній основі; ляхи формування ключових та професійних компетентностей у здобувачів професійної освіти; використання інтерактивних методів навчання та новітніх педагогічних технологій для розвитку навичок 21-го століття.
Особливу увагу приділили розгляду практичних прикладів впровадження компетентнісного підходу в освітній процес, а також обговоренню проблем, які виникають під час його реалізації.
Заключна частина наради передбачала активне обговорення учасниками власних напрацювань та рекомендацій щодо подальшого вдосконалення плануючої документації у контексті компетентнісного навчання. Результати наради стануть основою для подальшого удосконалення педагогічної майстерності та змісту підготовки в закладі.
Під час підбиття підсумків Олена Юденкова, директор училища висловила подяку всім учасникам за активну роботу та наголосила на важливості продовження впровадження інновацій у навчальний процес для підвищення якості професійної підготовки учнів.
18.10.2024
У МАГДАЛИНІВСЬКОМУ ПТУ № 88 ВІДБУЛАСЯ ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ВІД ПРЕДСТАВНИКІВ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ
16 жовтня 2024 року в Магдалинівському професійно-технічному училищі №88 відбулася гостьова лекція для здобувачів освіти за участі представників правоохоронних органів, а саме: Євгена Шані та Євгена Вороновського, поліцейських громади та Марини Бредихіної, бюро безкоштовної правової допомоги та Володимира Пелиха, центр пробації.
Лекція мала на меті підвищити правову обізнаність здобувачів освіти, обговорити питання безпеки та профілактики правопорушень серед молоді.
На початку лекції Олена Юденкова, директор ПТУ № 88 звернула увагу присутніх на проблемах домашнього насильства, булінгу, правилах внутрішнього трудового законодавства в закладі освіти, на питаннях відповідальності за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України.
Протягом зустрічі правоохоронці розповіли здобувачам освіти про їхні права та обов’язки, основи взаємодії з поліцією, а також про те, як уникнути ситуацій, які можуть призвести до правопорушень. Окрему увагу приділили темам кібербезпеки, боротьби з тютюнопалінням та наркотиками, а також відповідальності за різні види адміністративних і кримінальних правопорушень. Для прикладу розглядались практичні кейси з досвіду роботи в громаді.
Лекція пройшла у формі відкритого діалогу: учасники могли поставити запитання, висловити свої думки та поділитися власним досвідом. Особливий інтерес викликали теми захисту персональних даних в інтернеті та профілактика булінгу в закладах освіти.
Такі лекції є важливим інструментом правової освіти молоді. Вони допомагають їм зрозуміти, як діяти в складних життєвих ситуаціях і які заходи безпеки варто дотримуватися для захисту себе та оточуючих.
Молодь закликали бути пильними і повідомляти правоохоронні органи про будь-які сумнівні пропозиції.
Захід отримав позитивні відгуки від здобувачів освіти та викладачів, а також сприяв налагодженню співпраці між ПТУ № 88 та правоохоронними органами.
12.10.2024
МАГДАЛИНІВСЬКЕ ПТУ № 88 УКЛАЛО УГОДУ ПРО СПІВПРАЦЮ З АКАДЕМІЧНИМ ТЕХНІКУМОМ МІЖНАРОДНОЇ АКАДЕМІЇ ПРИКЛАДНИХ НАУК В ЛОМЖІ (ПОЛЬЩА)
Магдалинівське професійно-технічне училище № 88 оголошує про підписання важливої угоди про наукову, навчальну, інформаційну, обмінну та культурну співпрацю з Академічним технікумом Міжнародної Академії Прикладних Наук в Ломжі, Польща.
Угоду про співрацю підписано в особі Олени Юденкової, директора ПТУ № 88, та Барбари Александри Турек, директора Академічного Технікуму Міжнародної Академії Прикладних Наук в Ломжі, Республіка Польща.
Ця угода відкриває нові можливості для обміну знаннями, досвідом і ресурсами між двома закладами професійної освіти. В рамках цієї співпраці заплановано:
• Співпраця у сфері освіти. Обмін досвідом у педагогічній та виховній роботі, проведеній з молоддю в обох закладах професійної освіти. Впровадження освітніх проєктів eTwinning. Обмін інформаційними матеріалами, що підтримують навчально-виховний процес.
•Співпраця у сфері культури, спорту та туризму Організація спільних культурних заходів, поїздок та фестивалів для збагачення культурного обміну між Україною та Польщею. Організація спільних спортивних та оздоровчих заходів.
• Інформаційна співпраця: Спільні інформаційні проекти, такі як конференції, вебінари та публікації, що сприятимуть обміну знаннями та досвідом між навчальними закладами.
Ця угода є важливим кроком на шляху до розширення міжнародної співпраці Магдалинівського ПТУ № 88, яка відкриє нові горизонти для здобувачів освіти, допоможе розвивати їх професійні навички на міжнародному рівні та сприятиме зміцненню зв’язків між Україною та Польщею.
Олена Юденкова, директор Магдалинівського ПТУ № 88, висловила упевненість у тому, що ця співпраця стане вагомим кроком у підвищенні якості професійної освіти та створенні нових можливостей для здобувачів освіти та викладачів обох закладів. «Ми раді розпочати цей новий етап співробітництва з Академічним технікумом у Ломжі. Це не лише дозволить нашим учням отримати нові знання та досвід, але й зміцнить міжнародну дружбу та співпрацю між нашими країнами», — зазначила Олена Юденкова.
Магдалинівське ПТУ № 88 прагне подальшого розширення міжнародної співпраці та впровадження новітніх підходів у професійно-технічній освіті. Щиро дякуємо Міжнародній Академії Прикладних Наук в Ломжі за всебічну підтримку у професійному зростанні і партнерство!
12.10.2024
Волонтерська діяльність продовжується, колектив разом зі здобувачами освіти наполегливо плетуть сітки. Наразі передані сітки дійшли до адресатів, а нові на шляху до Перемоги! Дякуємо Захисникам! Дякуємо за співпрацю зі штабом допомоги ЗСУ на чолі Ачімова Віктора!
10.10.2024
ТВОРЧІСТЬ ДЛЯ ДУШІ ТА ЕФЕКТИВНА КОМУНІКАЦІЯ – ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ЗНЯТТЯ ЕМОЦІЙНОГО НАПРУЖЕННЯ
10 жовтня – день психологічного здоров’я!
Магдалинівське професійно-технічне училище № 88 продовжує активно працювати над покращенням умов проживання в гуртожитку та навчання в закладі здобувачів освіти. Одним із пріоритетних напрямів є створення сприятливого мікроклімату в гуртожитку для забезпечення комфортного та безпечного середовища для молоді.
Савгіна Ольга Юріївна психолог ПЗПСП Дніпропетровської ОО Товариства Червоного Хреста України в рамках співпраці надала закладу картини для арт-терапії учнів і педагогічних працівників. Відповідно, створено локації для емоційного розвантаження в гуртожитку і на базі бібліотеки училища. Малювання картин сприяє емоційному, психологічному та творчому розвитку. Створення та споглядання мистецтва заспокоює нервову систему, зменшує рівень стресу та підвищує внутрішній спокій. Це особливо корисно в періоди навчального навантаження або при адаптації до нових умов. Малювання - це не лише інструмент самовираження, але й важливий компонент психоемоційної підтримки, що сприяє кращій взаємодії та гармонійному розвитку учасників освітнього процесу
Гуртожиток ПТУ є не лише місцем проживання, але й простором, де учні можуть розвиватися, отримувати моральну та соціальну підтримку, а також відпочивати після напруженого навчального дня. З цією вихователь гуртожитку Галина Степанівна Женило та комендант Світлана Миколаївна Саакян, впроваджують цікаві для молоді ініціативи, а саме забезпечують психологічну підтримку через кураторську службу, яка забезпечує підтримку здобувачів освіти, допомагаючи адаптуватися до умов життя в гуртожитку та вирішувати особисті чи навчальні питання.
На базі бібліотеки закладу створено також простір для розвитку і відпочинку. Ірина Анатоліївна Соломяна, бібліотекар училища забезпечує роботу спеціальних зон для самопідготовки та відпочинку.
Педагогічний колектив Магдалинівського ПТУ № 88 ставить за мету створення гармонійного середовища для розвитку як особистісних, так і професійних якостей здобувачів освіти.
10.10.2024
Трагедія Бабиного Яру. Ця земля стала місцем поховання понад сотні тисяч людей, які були жертвами нацистського режиму.
Братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр.
Ми маємо завжди пам’ятати про ці страшні події, щоб подібні трагедії більше ніколи не повторилися.
Викладач історії Назар КРАВЧЕНКО провів виховну годину - реквієм "Не маємо права забути". Під час заходу були використані рекомендації Українського інституту національної пам’яті, демонструвалися уривки фільмів про Бабин Яр!
Ми пам’ятаємо та розповідаємо прийдешнім поколінням про ці події, аби вони ніколи не повторилися!
9.10.2024
У МАГДАЛИНІВСЬКОМУ ПТУ № 88 ВІДБУЛОСЬ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ
7 жовтня 2024 року в Професійно-технічному училищі № 88 відбулося чергове засідання педагогічної ради.
Під час роботи педагогічної ради розглянуто такі питання порядку денного:
1. Про внутрішній моніторинг якості освіти та якості освітньої діяльності в ПТУ № 88.
Педагогічна рада проаналізувала поточний стан якості освітніх послуг і обговорила шляхи їх удосконалення для досягнення високих стандартів у навчальному процесі. Схвалили програму проведення моніторингу щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі.
2. Про розвиток освітнього середовища ПТУ № 88 шляхом впровадження змін.
Було обговорено сучасні підходи до створення ефективних педагогічних умов для навчання, які відповідають потребам здобувачів освіти та вимогам ринку праці, а також розглянули стратегії та інструменти управління змінами для забезпечення ефективного впровадження нових ідей та практик.
3. Про розвиток партнерських зв’язків із ЗП(ПТ)О України, роботодавцями і ключовими стейкголдерами для підготовки конкурентоспроможних на ринку праці кваліфікованих робітників.
Особлива увага приділена посиленню співпраці з роботодавцями для підготовки кваліфікованих робітників, здатних конкурувати на сучасному ринку праці.
4. Про затвердження навчально-методичних та внутрішніх нормативно-правових документів.
Було прийнято рішення щодо затвердження нових документів, необхідних для ефективної організації освітнього процесу та його відповідності сучасним освітнім стандартам.
На початку розгляду питань порядку денного директор Олена Юденкова, директорка училища зупинилася на діяльності колективу протягом вересня місяця та окреслила плани і завдання на жовтень. Наголосила, що освітній процес в закладі здійснюється у змішаному форматі, постійно відбувається чергування груп, які виходять на очне навчання. Також звернула увагу присутніх на те, що адміністрація закладу тримає на особистому контролі стан відвідуваності занять здобувачами освіти як під час очного, так і дистанційного навчання, і закликала май стрів виробничого навчання та класних керівників регулярно здійснювати контроль за присутністю здобувачів освіти на заняттях, уважно ставитися до проблемних питань, якщо такі виникають. Директорка відмітила активну участь педагогічних працівників у створення ефективних педагогічних умов задля підвищення якості освіти.
Для педагогічних працівників було проведено тренінгове заняття: «Стратегії та інструменти управління змінами для забезпечення ефективного впровадження нових ідей та практик».
Разом зробили висновки:
- Впровадження інновацій в освітній процес є ключовим фактором підвищення якості навчання та розвитку сучасної освіти. Інноваційні підходи дозволяють не лише адаптувати освітнє середовище до потреб учнів і вимог ринку праці, але й сприяють формуванню критичного мислення, творчих здібностей та професійних компетенцій.
- Освітній процес, побудований на основі інновацій, стимулює активне залучення учнів до навчання, створює умови для постійного вдосконалення викладачів та розвитку партнерських зв'язків із роботодавцями. Такий підхід також забезпечує підготовку конкурентоспроможних фахівців, готових до викликів сучасного світу, що робить навчальний заклад більш привабливим як для абітурієнтів, так і для партнерів.
- Важливою складовою успішної інноваційної діяльності є систематичний моніторинг та аналіз впроваджених змін, що дозволяє своєчасно коригувати освітні практики та забезпечувати стабільний розвиток закладу освіти.
8.10.2024
ПТУ № 88 ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ: СТАРТУЙТЕ В АГРОБІЗНЕСІ З ПРОФЕСІЙНИМИ ЗНАННЯМИ ТА ПРАКТИЧНИМИ НАВИЧКАМИ!
Професійно-практична підготовка майбутніх фахівців фермерського господарства в Магдалинівському професійно-технічному училищі № 88 синхронізована з потребами сучасного агробізнесу, що забезпечує випускників актуальними навичками для роботи в успішних фермерських господарствах громади. Здобувачі освіти набувають цінні знання та навички, які є основою для успішної роботи в аграрному секторі.
Агроосвіта має величезне значення для України, оскільки сільське господарство залишається однією з найважливіших галузей економіки країни. Практична підготовка майбутніх робітників забезпечує розвиток сучасного фермерства та сталий розвиток сільських громад.
Навчання у закладі профосвіти дає молоді можливість опанувати найсучасніші агротехнології та працювати на новітньому обладнанні, що дозволяє їм стати затребуваними фахівцями на ринку праці. Майбутні фахівці, підготовлені в закладі профтехосвіти, є основою продовольчої безпеки та сталого розвитку українського сільського господарства.
В умовах воєнного стану та для відновлення економіки нашої країни важливий кожен кваліфікований фахівець — від слюсаря-ремонтника, тракториста-машиніста, водія автотранспортних засобів до робітника фермерського господарства, кухара та квітникаря, озеленювача, плодоовочівника!
Приєднуйтеся до команди ПТУ № 88 і дізнавайся, як формується майбутнє українського фермерства, основа агробізнесу!
8.10.2024
Беремо участь в освітній ініціативі, під час якої заклади освіти, які беруть участь в акції зі збору монет #SuperCoins.
Перші монети вже поповнили наш збір. В зборі коштів беруть участь здобувачи освіти, педагогичний колектив та всі структурні підрозділу училища.
Зібрані кошти будуть перераховані на рахунок Національного банку України.
Об’єднаємо зусилля та зберемо кошти для допомоги українським військовим, які постраждали внаслідок бойових дій. Акція триватиме з 09 вересня до 29 листопада 2024 року включно.
Підтримаємо українських військових!
Все буде Україна
#Ювілеї_Події_ПТО_Дніпропетровщина
7.10.2024
Продовжуємо облаштування території Острова пам'яті! Були висадженні декоративні дерева на алеї. Пам'ятаємо наших Героїв та їх мужність за ради блакитного неба! Дякуємо Захисникам що ми має змогу навчати молоде покоління!
5.10.2024
ЗНАЙОМТЕСЯ! НАТХНЕННА КОМАНДА МАГДАЛИНІВСЬКОГО ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО УЧИЛИЩА № 88, ЯКА РУХАЄ ПРОФЕСІЙНУ АГРООСВІТУ ВПЕРЕД
Знайомтеся з неймовірною командою педагогічних працівників ПТУ № 88! Колектив Магдалинівського професійно-технічного училища № 88 – це люди, які надихають, вчать і формують майбутнє. Вони не просто викладачі, вони – наставники, провідники до нових знань і можливостей, які кожен день присвячують свої сили та талант тому, щоб кожен здобувач освіти відчув себе частиною чогось більшого.
В закладі працюють справжні професіонали, які зберігають традиції та сміливо крокують у майбутнє, будуючи нову Україну разом! Це люди – на яких тримається соціалізація молоді та її професійне становлення!
На честь святкування Дня працівників професійно-технічної освіти та Дня працівників освіти в Магдалинівському професійно-технічному училищі № 88 відбулося урочисте зібрання. Цей захід важливою нагодою для відзначення найкращих педагогів закладу, які своєю щоденною працею роблять значний внесок у розвиток молодого покоління і розвиток освітнього середовища училища.
Колектив училища відданий справі, має бажанням йти в ногу з часом, впроваджувати сучасні освітні технології та методики.
Під час святкової церемонії кращі викладачі та майстри виробничого навчання були відзначені почесними нагородами за вагомі досягнення у навчальній діяльності, за інноваційний підхід до викладання та активний внесок у розвиток професійної агроосвіти в громаді.
Педагогічні працівники невтомно працюють над формуванням у здобувачів освіти не лише професійних знань, але й важливих людських цінностей, які виховують справжніх патріотів своєї країни.
В цей день колектив училища об'єднався в бажанні продовжувати свій шлях розвитку та досконалення, зберігаючи традиції, але завжди дивлячись у майбутнє. Святковий настрій, привітання та вдячність педагогам ще раз підкреслили важливість кожного педагога та їхню невтомну роботу задля успішного майбутнього молоді України.
«Ми рухаємося вперед завдяки потужному натхненню та підтримці один одного. Наш колектив є не просто професійною спільнотою, але справжньою родиною, яка завжди готова допомагати, навчати та надихати», – зазначила директор училища Олена Юденкова у вітальній промові колективу.
Вітаємо всіх працівників освіти з професійними святами та бажаємо подальших успіхів у їх благородній справі!
2.10.2024
У МАГДАЛИНІВСЬКОМУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОМУ УЧИЛИЩІ № 88 ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ З КЛЮЧОВИМИ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ ТА ЧЛЕНАМИ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ
1 жовтня 2024 року в Магдалинівському професійно-технічному училищі № 88 відбулася важлива зустріч з ключовими стейкхолдерами та членами наглядової ради закладу профосвіти. Захід став платформою для відкритого обговорення стратегічних напрямків розвитку училища, покращення якості освіти та практичної підготовки кваліфікованих кадрів для сучасного ринку праці сільського господарства.
У зустрічі взяли участь представники агробізнесу, соціальні партнери, які активно підтримують його діяльність та здобувачі освіти. Члени наглядової ради Юрій Момот поділився своїм баченням щодо впровадження інноваційних підходів у освітній процес, підвищенні конкурентоспроможності випускників училища через покращення умов проходження виробничого навчання та практики.
Під час обговорень було наголошено на важливості співпраці закладу освіти з місцевими підприємствами, які виступають основними роботодавцями для випускників училища. Так, Ірина Михайлова, як представник від роботодавців запропонувала молоді цикл гостьових лекцій від тор-фахівців галузі, провідних технологів та агрономів. Учасники дійшли спільної згоди щодо необхідності впровадження дуальної освіти, яка дозволить студентам отримувати не лише теоретичні знання, а й практичні навички безпосередньо на виробництві.
Ця зустріч є черговим кроком до посилення партнерства між училищем та стейкхолдерами, спрямованого на вдосконалення якості професійної освіти та адаптації навчальних програм до вимог сучасного ринку праці.
1.10.2024
МАГДАЛИНІВСЬКЕ ПТУ № 88 ВІДЗНАЧИЛО ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ
1 жовтня 2024 року в Магдалинівському професійно-технічному училищі № 88 відбулися урочистості з нагоди Дня Захисників і Захисниць України. Це свято мужності, сили та самопожертви. День, коли ми вкотре усвідомлюємо, якою дорогою ціною Україна виборює свою незалежність.
Цей день — данина пам’яті усім, хто боронив та боронить нашу землю від ворога. Наші захисники та захисниці подовжують боротися з ворогом 951 день, вони є героями сучасності, яких ми завжди повинні пам'ятати, поважати і підтримувати. Вони є уособленням незламного духу та патріотизму.
Відповідно, захід мав на меті вшанування мужності й відваги наших військових, які щодня боронять суверенітет і незалежність держави. В холі залу було розміщено тематичну виставку плакатів на тему: «Кожен із нас – воїн!».
Програма свята включала:
• Урочисту лінійку з хвилиною мовчання в пам'ять про полеглих героїв.
• Покладення квітів на внутрішньому подвір’ї, де створено острів пам’яті загиблим випускникам
• Зустріч із ветеранами АТО/ООС та волонтерами громади, які поділилися з молоддю своїми цінностями та наголосили на важливості підтримки армії.
• Виступи представників учнівського самоврядування з віршами та піснями на тему патріотизму.
День захисників і захисниць – передусім свято тих, завдяки кому ми втримали незалежність, маємо змогу жити своїм щоденним життям – працювати, творити, виховувати дітей. Це свято – ще одна можливість подякувати за захист Силам оборони України. Наша подяка – не щось абстрактне і безособове, адже в кожного з нас є рідні, друзі, колеги, котрі служать у Силах оборони.
Своїм героїзмом, відвагою та самовідданістю нинішні захисники і захисниці звоювали найвищий рівень довіри в українців серед державних та суспільних інститутів. Війна формує та гартує українську націю.
Віримо, що нинішні захисники та захисниці здобудуть перемогу.
До свята Покрови Пресвятої Богородиці здобувачі освіти підготували тематичну експозицію «Осінні щедроти під Покровом Пресвятої Богородиці». Кожна група підготувала свою особливу частину виставки, в якій поєдналися традиційні осінні плоди — гарбузи, яблука, калинові грона, колоски пшениці, мед та горіхи. Ці дари природи нагадують про зв'язок людини із землею, її працею і вірою. Кожна композиція сповнена теплом і затишком, віддаючи шану українським традиціям та народним звичаям. Покрова — це не лише релігійне свято, а й день подяки за щедрий урожай, що наповнює наші серця вдячністю і благодаттю.
Керівництво училища висловлює щиру подяку всім учасникам заходу! Молодь – це майбутнє нашої держави, і важливо через такі спільні заходи виховувати любов до Батьківщини та повагу до тих, хто її захищає.
1.10.2024
ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНЕ УЧИЛИЩЕ № 88 ВЗЯЛО УЧАСТЬ ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЇ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ «ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ: ТЕХНОЛОГІЇ, МЕТОДИКИ, ПЕРСПЕКТИВНИЙ ДОСВІД»
30 вересня 2024 року педагогічні працівники Магдалинівського професійно-технічного училища № 88 взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції з міжнародною участю «Інноваційні підходи до підготовки кваліфікованих робітників: технології, методики, перспективний досвід».
Організатор заходу: кафедра методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти.
Мета проведення заходу: обґрунтування сучасних науково-методичних засад розроблення, впровадження та реалізації інноваційних підходів до підготовки кваліфікованих робітників; пріоритетних напрямів розвитку професійної освіти в умовах воєнного стану і повоєнної відбудови України; науково-методичного супроводу професійної підготовки кваліфікованих фахівців.
Із науковою доповіддю під час конференції у якості спікера від училища виступила Олена Юденкова, директор ПТУ № 88, кандидат педагогічних наук з темою: «Освітні тренди у професійній підготовці кваліфікованих робітників на прикладі діяльності Магдалинівського аграрного профтеху», де представила:
- Обгрунтування актуальності агроосвіти в умовах воєнного стану, оскільки аграрна галузь відіграє ключову роль у забезпеченні продовольчої безпеки країни. Підкреслила вагомість концепції Агро 4.0, як тренду ринку праці в цілому. Концепція означає перехід до четвертої аграрної революції, пов’язаної з активним впровадженням новітніх технологій у сільському господарстві. Основними складовими Агро 4.0 є використання цифрових технологій, автоматизації, роботизації та штучного інтелекту для оптимізації аграрного виробництва. Ця концепція дозволяє підвищити продуктивність, ефективність і стійкість аграрного сектора.
- Розкрила тренд 1: інтеграція з реальними виробничими процесами: співпраця з місцевими підприємствами та аграрними компаніям
- Розкрила тренд 2: міжнародна підтримка і співпраця в аграрній освіті. Представила основні сплановані на навчальний рік напрямки міжнародного партнерства ПТУ № 88 з Міжнародною Академією Прикладних Наук в Ломжі, Республіка Польща.
- Розкрила тренд 3: Інноваційні методи навчання як інструмент розвитку сучасного освітнього середовища ЗП(ПТ)О. Наголосила, що освітні інновації в агросекторі повинні перебувати в тісному контакті з несільськогосподарською освітою, відповідно до високих міжнародних стандартів. Саме сучасне поєднання агробізнесу з IT, екологією, географією, комунікаційними та аналітичними навиками тощо може зробити агроосвіту привабливою для молоді та педагогічних працівників.
- Розкрила тренд 4: Компетентнісний підхід як основа підготовки фахівців аграрного профілю та наскрізні лінії задля забезпечення ефективної підготовки фахівців аграрного профілю: актуалізація змісту освіти, оцінювання і сертифікація компетенцій, міждисциплінарний підхід, розвиток м'яких навичок.
- Розкрила тренд 5: Безперервна освіта як ключовий тренд сьогодення і майбутнього, що відображає необхідність постійного навчання та розвитку професійних навичок протягом усього життя
У підсумку доповіді Олена Юденкова зазначила, що подальший розвиток цих трендів допоможе не лише покращити якість освіти, але й зробити вагомий внесок у зміцнення аграрної галузі України. Освіта для сільського господарства повинна відповідати виключно вимогам ринку праці в агросекторі й не розчаровувати молодих людей вже під час навчання, а цементувати позитивне ставлення до агросектору протягом усього перебування в закладі освіти.
30.09.2024
Продовжуємо гарну справу, плетемо сітки! Для чого це ми робимо?
Для нас плетіння сіток для військових має кілька важливих аспектів:
1. Допомога військовим: Це безпосередній внесок у захист військових на передовій. Маскувальні сітки допомагають приховати техніку, укриття або позиції, знижуючи ризик ворожих ударів.
2. Почуття причетності: Колектив та здобувачі освіти відчувають, що вони роблять свій внесок у спільну справу захисту країни, навіть якщо не можуть безпосередньо бути на фронті. Це дає відчуття корисності й причетності до перемоги.
3. Підтримка психологічного стану: Така діяльність дає можливість спрямувати свою енергію в конструктивне русло, допомагаючи зняти тривогу або стрес у важкі часи.
4. Спільнота та об’єднання: Плетіння сіток часто проводять групами, що створює відчуття єдності та солідарності між учасниками.
Плетіння сіток для НАС, — це спосіб проявити підтримку та згуртованість під час важких періодів, вносячи свій вклад у спільну справу.
29.04.2024
Штаб підтримки ЗСУ отримав спандбонд осінньо-зимового кольору, дякуємо спосорам за оплату матеріалу та фінансування можливості отримати у мережі нової пошти. А колектив ПТУ-88 разом здобувачами освіти продовжують гарну справу, виконують замовлення на виготовлення маскувальних сіток! Разом до перемоги! Продовжуємо традиції та запрошуємо долучитися до волонтерської справи!
24.09.2024
СТАРТ МОЛОДІЖНИХ ІНІЦІАТИВ: ВІДКРИТТЯ НОВОГО ЕТАПУ САМОВРЯДУВАННЯ В МАГДАЛИНІВСЬКОМУ АГРАРНОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ УЧИЛИЩІ
23 вересня 2024 року в стінах Професійно-технічного училища № 88 відбулося перше засідання Ради молодіжного самоврядування «Сузір'я зоряних ініціатив». Учасниками цього заходу стали активні здобувачі освіти – делеговані представники до ради молодіжного самоврядування при профтесі, керівництво училища та координатори від педагогічних працівників.
«Молодь має бути почута», - такий принцип закріплено у Європейській хартії про участь молоді в місцевому та регіональному житті, яку ратифікувала Україна. Впровадження цього принципу передбачає наявність інструментів, які дають можливість молоді комунікувати з керівництвом закладу освіти, місцевою владою та впливати на молодіжну політику. Один з таких інструментів - це створення та діяльність молодіжної ради. Молодіжна рада - один із найпопулярніших і найефективніших механізмів участі молоді в прийнятті рішень як на локальному, так і на регіональному рівні.
За наслідками проведених установчих зборів молодіжної ради при ПТУ № 88 сформовано її склад. Наразі, у змішаному форматі відбувається вибір голови Ради. На початку засідання було представлено новообраний склад Ради, до якого увійшли юнаки та юначки різних курсів та професій.
Метою роботи зібрання стало обговорення шляхів активного залучення молоді до прийняття рішень, розвиток лідерських якостей та організації цікавих освітніх та культурних заходів для здобувачів освіти.
На порядку денному обговорювалися наступні питання:
1. Формування робочих груп для реалізації соціальних та освітніх проєктів.
2. Організація заходів до Дня захисника України та інших святкових подій.
3. Підготовка до участі в обласних конкурсах молодіжних ініціатив, участі у фахових конкурсах професійної майстерності, участь в міжнародних конкурсах З партнерськими організаціями з Польщі.
4. Питання співпраці з громадськими організаціями та іншими закладами освіти, організацій екскурсій на сучасні виробництва
Особливу увагу було приділено питанням екологічних ініціатив та волонтерства, адже молодь прагне зробити свій внесок у розвиток громади та підтримку місцевих соціальних проєктів.
Завершилося засідання ухвалою плану дій на наступний навчальний рік та висловленням пропозицій від лідерів молодіжного самоврядування. Керівництво училища підтримало активність молоді та наголосило на важливості їхньої участі у житті профтеху.
Засідання Ради молодіжного самоврядування пройшло в дружній та конструктивній атмосфері, і ми впевнені, що це лише початок великих змін і цікавих проєктів у стінах Магдалинівського аграрного професійного училища
23.09.2024
В МАГДАЛИНІВСЬКОМУ АГРАРНОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ УЧИЛИЩІ ВІДБУВСЯ КОНКУРС МАЛЮНКІВ ДО ДНЯ МИРУ
21 вересня 2024 року в Професійно-технічному училищі № 88 відбувся щорічний конкурс малюнків, присвячений Міжнародному Дню Миру. Захід мав на меті залучити молодь до творчого процесу та розвинути їхнє розуміння важливості миру в сучасному світі, особливо на тлі військовий дій, які відбуваються в Україні.
У конкурсі взяли участь понад 30 здобувачів освіти з різних курсів, кожен з яких представив свою інтерпретацію теми миру. Всі роботи відзначалися глибоким символізмом. Багато малюнків були присвячені українським захисникам, символам надії та єдності.
Переможцями конкурсу стали: робота «Мир у наших серцях»; «Відвага і мир»; «Мрія про мир».
Педагогічні працівники щиро дякують усім учасникам за виявлену творчість, бо такі ініціативи є складовою формування патріотизму та любові до рідної землі.
21.09.2024
ПТУ-88 продовжується серія психологічних тренінгів для здобувачів освіти.
Сьогодні до нашого закладу знов завітала ГО «Дівчата». Так ,за участі психолога Богдана Остапчука і соціального працівника Босої Олени, провели ворк-шоп «Знайомство. Створення безпечного простору для підлітків». Безпечний простір – це фізичне або віртуальне середовище, де люди можуть почуватися захищено, комфортно і бути собою без страху перед дискримінацією, насиллям або іншими загрозами. У контексті молодіжної роботи, це місце, де молодь може вільно спілкуватися, висловлювати свої думки, отримувати підтримку, навчатися новому та розвиватися як особистості. Учасники створили макет карти та пройшли психоінформативні ігри.
Доречі, Психоінформативні ігри – це інтерактивні ігри або вправи, спрямовані на розвиток психологічної обізнаності, саморозуміння та емоційного інтелекту. Вони використовуються для навчання учасників, як краще розуміти свої емоції, поведінкові реакції та взаємодії з іншими людьми. Макет карти — це візуальне зображення простору або території, яке допомагає спланувати і структуровано показати певне місце або його функціональні зони. Тренери попрацювали з двома фокус групами. Обидві команди справилися зі своїми задачами і отримали психологічну допомогу.
Дякуємо тренерам, чекаємо подальших занять.
17.09.2024
Здобувачка освіти Професійно-технічного училища №88 Ірина БОТНАРУ (гр.04-22) брала участь у творчому конкурсі "Квітуча. Вільна. Незалежна".
Вітаємо Ірину з нагородою "Диплом "Лауреат І премії". Бажаємо нашій здобувачці освіти нових перемог та творчихзлетів.
Наближаємо Перемогу Разом!
Все буде Україна
#Ювілеї_Події_ПТО_Дніпропетровщина
16.09.2024
У МАГДАЛИНІВСЬКОМУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОМУ УЧИЛИЩІ № 88 ВІДБУВСЯ ТВОРЧО-ПІЗНАВАЛЬНИЙ ПЛЕНЕР: ОБГОВОРЕННЯ ДЕМОКРАТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ ТА СТАН ДЕМОКРАТІЇ У СВІТІ
16 вересня 2024 року, з нагоди Міжнародного дня демократії, здобувачі освіти Магдалинівського аграрного училища взяли участь у пленері, присвяченому темі демократії та громадянських прав. Захід був організований з метою підвищення обізнаності молоді про основні демократичні цінності та залучення їх до обговорення ролі кожного громадянина в суспільстві.
Міжнародний день демократії, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 2007 році згідно з резолюцією A/RES/62/7, щорічно відзначається 15 вересня як день, що нагадує про важливість демократії для забезпечення миру та стабільності у світі.
Модератором заходу виступила Олена Юденкова, директор ПТУ № 88, майстри виробничого навчання та класні керівники всіх груп активно підтримали ініціативу проведення пленеру на подвір’ї закладу освіти та сприяли створенню атмосфери відкритого діалогу і творчої співпраці серед учасників. Захід пройшов у змішаному форматі.
Під час пленеру здобувачі освіти мали змогу обговорити принципи демократії, висловити власні думки щодо участі молоді у громадянському житті, а також висловити і частково зобразити власні думки на папері, що відображають їхнє бачення демократичних процесів. Практичні завдання пленеру були спрямовані на розвиток критичного мислення, творчого підходу до вирішення соціальних питань та активізацію громадянської позиції молоді.
Здобувачі освіти активно долучилися до обговорення таких тем, як свобода слова, виборче право, рівність перед законом та важливість участі у суспільно-політичному житті.
Організатори пленеру висловили сподівання, що подібні заходи сприятимуть розвитку громадянської активності молоді та поглибленню знань про важливість демократичних цінностей. Алла Хмелинська, заступник директора з НВР запропонувала молоді до активного висування кандидатур для участі в виборному процесі до органів молодіжного самоврядування училища.
Міжнародний день демократії є важливою нагодою для залучення молоді до обговорення та практичного застосування демократичних принципів, а також для формування свідомих та відповідальних громадян майбутнього
16.09.2024
ІННОВАЦІЇ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ ПТУ № 88: УКЛАДЕННЯ МІЖНАРОДНАОЇ УГОДИ ВІДКРИВАЄ НОВІ МОЖЛИВОСТІ В ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ ДЛЯ АГРАРНОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ
Вітаємо колектив Професійно-технічного училища № 88 з укладенням угоди про наукову, навчальну, інформаційну, обмінну та культурну співпрацю з Міжнародною Академією Прикладних Наук (MANS) у Ломжі, Польща.
Угоду про співрацю підписано в особі професора Іренеуша Жуховскі, ректора Міжнародної Академії Прикладних Наук (MANS) у Ломжі, Польща, та Олени Юденкової, директора Магдалинівського аграрного професійно-технічного училища № 88. Угода підписана за сприяння пані Зої Шарлович,к.п.н., ад'юнкта Міжнародної Академії Прикладних Наук в Ломжі, Республіка Польща та відкриває нові горизонти для підготовки фахівців для аграрного сектора України.
Ця співпраця означає більше, ніж просто обмін досвідом і знаннями між двома закладами освіти. Вона створює можливості для здобувачів освіти аграрного училища отримати доступ до новітніх технологій, сучасних підходів в аграрній науці та практичної підготовки, що відповідає європейським стандартам. Угода передбачає спільну організацію наукових конференцій, семінарів та проєктів, тренінгів, стажувань, конкурсів фахової майстерності а також реалізації політик з академічної мобільності.
Перспективи цього партнерства є вкрай важливими для розвитку українського аграрного сектору, адже випускники профтеху, озброєні сучасними знаннями та практичними навичками, сприятимуть підвищенню ефективності аграрного виробництва, впровадженню інноваційних рішень у сільське господарство та сталому розвитку галузі. Така співпраця також зміцнить культурні зв’язки між Україною та Польщею, сприяючи обміну досвідом у галузі освіти і науки, формування людського капіталу.
Цей крок — це інвестиція в майбутнє як ПТУ № 88 , так і в цілому аграрного сектору регіону, яка дозволить підготувати висококваліфікованих спеціалістів, здатних конкурувати на міжнародному рівні.
Щиро дякуємо нашим партнерам за довіру та підтримку в укладенні цієї важливої угоди! Співпраця між Міжнародною Академією Прикладних Наук у Ломжі та Магдалинівським аграрним професійно-технічним училищем №88 відкриває величезні можливості для розвитку обох сторін. Ваша віра в спільну мету — підготовку висококваліфікованих фахівців для аграрного сектору — є ключовою для нашого успіху. Разом ми зможемо досягти нових вершин у освіті, науці та культурному обміні!
14.09.2024
ПІДГОТОВКА ФАХІВЦІВ ДЛЯ АГРАРНОГО СЕКТОРУ: ОБМІН ДОСВІДОМ МІЖ МАГДАЛИНІВСЬКИМ ПТУ ТА ТОМАКІВСЬКИМ АГРАРНИМ ЛІЦЕЄМ
13 вересня 2024 року педагогічні працівники Магдалинівського професійно-технічного училища № 88 здійснили робочу поїздку до Томаківського професійного аграрного ліцею з метою обміну досвідом. Делегацію освітян особисто приймав керівник ліцею - Валерій Анатолійович Філь.
Питання підготовки висококваліфікованих робітників для агропромислового сектору України розглядалося Національною Радою з відновлення України від наслідків війни під час розроблення проєкту Плану відновлення України за напрямом «Нова аграрна політика». На державному рівні визначені основні проблеми, які необхідно вирішити в рамках Плану відновлення, а також визначені цілі, проблеми, завдання та етапи відновлення.
Відповідно до поставлених завдань формувалась мета зустрічі з обміну досвідом – підготовка кваліфікованих робітників для потреб агропромислового сектору Дніпропетровщини.
Під час візиту освітяни обох закладів професійної освіти обговорили сучасні методики навчання, зокрема практичну підготовку учнів, яка відіграє ключову роль у формуванні професійних компетенцій для аграрної сфери. Також були розглянуті питання інтеграції нових технологій у навчальний процес, розвитку дуальної освіти та співпраці з ключовими стейкголдерами для забезпечення актуальних виробничих навичок майбутніх фахівців.
Цей візит є важливим кроком для зміцнення співпраці між закладами професійної освіти регіону з метою підвищення якості професійної підготовки кадрів, які є необхідними для розвитку сільського господарства та агробізнесу.
Такий обмін досвідом сприяє впровадженню інноваційних підходів до навчання, а також забезпечує високу конкурентоспроможність випускників обох навчальних закладів на ринку праці.
Щиро дякуємо колективу Томаківського професійного аграрного ліцею та особисто керівнику ліцею - Валерію Анатолійовичу Філю за теплий прийом, щиру гостинність та відкритість у спілкуванні, що створили сприятливу атмосферу для обміну досвідом і зміцнення співпраці!
#Департамент_освіти_і_науки_Дніпропетровської_облдеражміністраці
#Томаківський_професійний_аграрний_ліцей
13.09.2024
ЗДОБУВАЧІ ПТУ № 88 ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ТРЕНІНГУ З КАР'ЄРНОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ ВІД МОЛОДІЖНОГО ЦЕНТРУ ДНІПРА
12 вересня 2024 року здобувачі освіти Професійно-технічного училища № 88взяли участь у тренінгу «Кар’єрне консультування» . Організатор заходу - Молодіжний центр Дніпра, тренер - Артем Буряк. Подія відбулась за сприяння Молодіжної ради Магдалинівської селищної ради на базі Центру культури громади.
У сучасному світі швидких змін і постійно зростаючих вимог на ринку праці молоді вкрай важливо мати чітке уявлення про власний професійний шлях. Саме для цього був організований тренінг «Кар’єрне консультування» саме для здобувачів освіти ПТУ № 88.
Тренінг надав учасникам можливість глибше зрозуміти особливості вибору професії, що відповідає їхнім інтересам і здібностям за формулою «можу- хочу-треба», а також ознайомитися з сучасними тенденціями пошуку роботи на ринку праці. Важливим аспектом заходу стали практичні поради щодо створення професійного резюме, проходження співбесід та побудови кар'єри у складних економічних умовах.
Подія відбулася за підтримки Молодіжної ради Магдалинівської селищної ради. Подібні заходи сприяють тому, що молоді люди стають більш впевненими у власних силах та готовими до викликів майбутнього. Тренінг допоміг учасникам сформувати конкретні кроки для досягнення успіху на обраній професійній дорозі, підвищив рівень самоусвідомлення та надав цінні інструменти для самореалізації.
Таким чином, відвідування тренінгу «Кар’єрне консультування» є важливим кроком у підготовці молоді до професійного життя, відкриваючи нові перспективи та можливості для особистісного розвитку та активної участі у відновленні економіки регіону!
#Молодіжна_рада_Магдалинівської_селищної_ради
#Молодіжний_центр-Дніпра
#ПТУ_№_ 88
#Департамент_освіти_і_науки_Дніпропетровської_облдержадміністрації
12.09.2024
СПОРТ ЄДНАЄ: ОЛІМПІЙСЬКИЙ УРОК НАДИХНУВ МОЛОДЬ МАГДАЛИНІВСЬКОГО УЧИЛИЩА НА НОВІ ЗВИТЯГИ
12 вересня 2024 року у Магдалинівському аграрному професійно-технічному училищі (ПТУ № 88) відбувся Олімпійський урок, присвячений Дню фізичної культури і спорту в Україні. Захід став важливою подією для здобувачів освіти та педагогічних працівників, об'єднавши всіх навколо теми здорового способу життя, фізичної активності та олімпійських цінностей.
Олена Юденкова, директор училища розповіла молоді про результати Паралімпійських ігор в Парижі, під час яких збірна України здобула 82нагороди! Цьогоріч Україна представила рекордну кількість атлетів – 140 спортсменів змагались змагалися у 17 видах спорту. Україна посіла сьоме місце в медальному заліку та стала п’ятою за кількістю виграних нагород. Всього українці завоювали 82 медалі: 22 золоті, 28 срібних та 32 бронзові.
На думку педагогічного колективу - знання про Паралімпійські ігри допомагає молоді розвиватися не лише фізично, але й морально, мотивує їх ставити високі цілі та поважати інших. Така інформація сприяє:
- Вихованню толерантності та поваги. Знайомство з досягненнями паралімпійців допомагає молоді краще розуміти проблеми та виклики, з якими стикаються люди з інвалідністю. Це сприяє формуванню толерантного ставлення та усвідомлення рівних прав усіх людей.
- Мотивація та натхнення. Історії паралімпійців — це приклад неймовірної сили духу, наполегливості та праці над собою. Для молоді це може стати джерелом натхнення та мотивації, адже вони бачать, що незважаючи на труднощі, можна досягти високих результатів.
- Популяризація здорового способу життя. Участь у Паралімпійських іграх демонструє важливість спорту не лише для фізичного здоров’я, але й для морального зростання та самовдосконалення.
- Патріотичне виховання. Знання про досягнення українських паралімпійців підвищує почуття гордості за свою країну та сприяє патріотичному вихованню, адже наші спортсмени часто демонструють блискучі результати на міжнародній арені.
Після інтерактивного спілкування учні мали можливість взяти участь у ранковій руханці. Руханку провела Анна Хмелинська, координаторка молодіжного самоврядування училища від Молодіжної ради Магдалинівської селищної ради. Руханка відбулась під супровід пісень, що передають силу народу і непереможний дух, надихають молодь долати труднощі й наполегливо рухатися до мети — як у спорті, так і в житті загалом. Олімпійський урок став чудовою нагодою для молоді продемонструвати свої спортивні здібності, а також надихнув їх до подальших спортивних досягнень.
Захід сприяв розвитку командної роботи, взаємоповаги та популяризації здорового способу життя серед учнів. Дякуємо усім організаторам активності. Вітаємо викладача фізичного виховання- Євгена Дробота з професійним святом!
12.09.2024
Згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2022 року No 747-р «Деякі питання мультимедійної платформи “UNITED 24”» ДП «ДІЯ» забезпечує створення та функціонування мультимедійної платформи“UNITED 24” (UNITED 24 MEDIA) (далі - мультимедійна платформа), зокрема закупівлю та створення відповідного фото-та відеоконтенту. Так, державним підприємством «ДІЯ» у межах наданих законодавством повноважень створено мультимедійну платформу та забезпечується її функціонування шляхом створення та поширення за її допомогою фото-відеоконтенту та цифрового контенту. Мультимедійна платформа забезпечує інформування міжнародної спільноти про реальний стан безпекової ситуації та події в Україні, а також протидію російській пропаганді, популяризацію України у світі. Основним засобом поширення інформації мультимедійної платформи є веб-сайт мультимедійної платформи – https://united24media.com.
10.09.2024
У МАГДАЛИНІВСЬКОМУ АГРАРНОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ УЧИЛИЩІ ВІДБУВСЯ ТРЕНІНГ: «НАВЧАННЯ РИЗИКАМ, ПОВ'ЯЗАНИМ З ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИМИ ПРЕДМЕТАМИ»
9 вересня 2024 року у стінах Професійно-технічного училища № 88 відбувся тренінг: «Навчання ризикам, пов'язаним з вибухонебезпечними предметами». Тренінг провела Handicap International "HI" (діє як Humanity & Inclusion) - незалежна та неупереджена міжнародна гуманітарна організація, що працює в ситуаціях ізоляції, конфліктів та катастроф.
Захід було спрямовано в рамках підвищення безпеки учнів та викладачів на ознайомлення з можливими загрозами, що несуть вибухонебезпечні предмети, та формування навичок поводження у небезпечних ситуаціях.
Експерти надали детальну інформацію про вибухонебезпечні об'єкти, їх види та місця, де їх найчастіше можна зустріти. Учасникам також розповіли про правила першочергових дій у випадку виявлення підозрілих предметів і продемонстрували правильні способи їх ідентифікації.
Тема тренінгу має особливе значення в умовах воєнних дій, які тривають в Україні вже третій рік. Безпека та обізнаність молоді про можливі ризики під час навчання та проживання в зоні потенційної небезпеки є ключовими елементами у забезпеченні їх захисту.
У ході тренінгу учні активно задавали питання та брали участь у інтерактивних вправах. Магдалинівське аграрне професійне училище продовжує активно працювати над забезпеченням безпечних умов для навчання та життя своїх учнів і викладачів. У планах закладу – проведення подальших тренінгів і семінарів з питань безпеки.
Нині Україна є країною з найбільшим забрудненням території мінами та вибухонебезпечними предметами у світі. Через це різко зросла небезпека травмування і загибелі дорослих та дітей, чоловіків та жінок внаслідок неправильного поводження з боєприпасами та вибухонебезпечними предметами на територіях проведення бойових дій. В першу чергу, це залишені в деокупованих містах та селах міни, а також небезпечні предмети, що потрапили в неконтрольований обіг по всій території країни. Тому інформування та навчання з попередження ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами, набуває все більшої актуальності.
7.09.2024
У МАГДАЛИНІВСЬКОМУ АГРАРНОМУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОМУ УЧИЛИЩІ ВІДБУЛИСЯ ЗАСІДАННЯ БАТЬКІВСЬКИХ РАД
5 вересня 2024 року у Магдалинівському аграрному професійно-технічному училищі № 88 відбулися щорічні батьківські ради, що стали важливою подією для спільноти училища. Збори проводилися під гаслом: «Партнерство між профтехом і батьками: підходи та способи втілення». Заклад освіти прагне до відкритого та плідного діалогу з батьками своїх здобувачів освіти.
В умовах війни педагогічні працівники ЗП(ПТ)О мають бути готовими, спроможними повноцінно надавати освітні, інформаційні, консультаційні послуги сім’ям, які відправили своїх підлітків здобувати професійну освіту. Саме тому питання організації комунікації з усіма учасниками освітнього процесу посідає ключове місце. В умовах військових дій найбільшої актуальності набувають системи комунікації як зі здобувачами освіти, так і з їхніми батьками, роботодавцями, що дає змогу встановити швидкий обмін інформацією, мобільність зворотного зв’язку.
Відповідно, захід мав на меті обговорити ключові питання навчально-виробничого процесу, успіхи та досягнення учнів, а також пріоритети на новий навчальний рік. Батьки мали можливість дізнатися більше про організацію навчального процесу, перспективи кар’єрного зростання випускників та нововведення в освітніх програмах.
Під час засідань батьківських рад особливу увагу було приділено ролі батьків у підтримці учнів на шляху до професійного розвитку.
Олена Юденкова, директор училища представила також нові проєкти, зокрема ініціативи щодо занять, гуртків та практичної підготовки.
Результатом зустрічі стало конструктивне обговорення пропозицій від батьків та педагогічних працівників училища, що сприятиме подальшому розвитку закладу й поліпшенню умов навчання для молоді.
Магдалинівське аграрне ПТУ № 88 щиро дякує батькам за активну участь та підтримку! Спільними зусиллями ми готуємо молодих спеціалістів до успішного майбутнього!
Залишайтеся на зв'язку з нашим училищем і підписуйтеся на оновлення!
6.09.2024
ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕКТИВ МАГДАЛИНІВСЬКОГО АГРАРНОГО ПРОФТЕХУ ПРИЄДНАВСЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ПРИБИРАННЯ «WORLD CLEANUP DAY» В УКРАЇНІ
Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s Do It World» за підтримки органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, ряду громадських організацій проводять щорічно Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day».
Україна стане частиною міжнародного руху, акції прибирання відбудуться у всьому світі, об’єднають мільйони учасників.
У 2024 році Всесвітній день прибирання в Україні пройде 20 вересня 2024 року в 24 областях разом з 211 країнами Світу. Всесвітній день прибирання буде проходити під гаслом «Зробимо Україну чистою разом!».
Рекомендований період проведення заходів з 1 по 20 вересня 2024 року в різних форматах в залежності від можливостей у воєнних реаліях. Отож, педагогічний колектив ПТУ № 88 здійснив старт такої важливої справи, розпочавши з прибирання власної прилеглої території. А вона у закладу чимала!
Таким чином, 6 вересня 2024 року, педагогічний колектив нашого закладу професійної освіти організував та провів день прибирання довкілля на всій прилеглій території. Спільна праця педагогічних працівників та господарської служби стала прикладом для здобувачів освіти, демонструючи важливість злагодженої командної роботи та відповідальності за чистоту нашого спільного простору.
Такі ініціативи не лише покращують стан навколишнього середовища, але й сприяють формуванню нової культури в громаді, де дбайливе ставлення до природи та власної оселі має стати частиною щоденного життя. Це особливо важливо в контексті екологічності та сталого розвитку, адже лише разом, через активні дії та відповідальність за спільний простір, ми можемо виховати свідоме покоління, що турбується про майбутнє нашої планети.
Об’єднана праця заради розвитку не тільки об’єднує, але й надихає на великі зміни!
Велика дяка кожному, хто долучився до руху, зробив профтех кращим, простір чистим та екологічним!
6.09.2024
СВЯТО ПЕРШОГО ДЗВОНИКА У МАГДАЛИНІВСЬКОМУ АГРАРНОМУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОМУ УЧИЛИЩІ: ШЛЯХ ДО МАЙБУТНЬОГО ПОПРИ ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ
Сьогодні, 2 вересня, у стінах професійно-технічного училища № 88 урочисто пролунав "перший дзвоник", відкриваючи новий навчальний рік для юнаків та дівчат, які вирішили присвятити своє майбутнє здобуттю професійної освіти. Попри виклики, що постають перед закладами освіти в умовах повномасштабного вторгнення, учні та викладачі продовжують впевнено йти шляхом знань і розвитку.
Це вже третій навчальний рік, який заклади освіти розпочинають в умовах війни. Однак, це не зупиняє педагогічних працівників та здобувачів освіти Магдалинівського аграрного профтеху від прагнення до нових досягнень. Особливу увагу на святі було приділено майбутньому молоді, яка саме тут, у стінах цього закладу, має змогу розкрити свої таланти та здобути навички, необхідні для успішного майбутнього, розвитку регіону та нашої рідної України.
Захід розпочався з вшанування хвилиною мовчання пам'яті захисників та захисниць, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.
Олена Юденкова, директор училища привітала учнів та педагогічних працівників із початком нового навчального року, підкресливши важливість ролі професійної освіти у становленні молоді як справжніх фахівців своєї справи. Вона наголосила, що саме зараз, як ніколи, важливо розвивати власні здібності та вкладати знання в розвиток країни.
Разом з Аллою Хмелинською, заступником директора училища з НВР було підведено підсумки минулого навчального року та нагороджено грамотами цілу плеяду «ЮНИХ ЗІРОЧОК ПРОФТЕХУ». Особливу вдячність було висловлено талановитим педагогам та обслуговуючому персоналу, які, незважаючи на всі труднощі, продовжують працювати з відданістю та професіоналізмом, виховуючи нове покоління кваліфікованих спеціалістів. Вони є справжнім натхненням для молоді і прикладом того, як можна бути стійким і цілеспрямованим навіть у найскладніших умовах.
Ася Хмара, методист училища залучила хлопців та дівчат до виконання патріотичних ліричних композицій, а Олександр Соловей, викладач підсумував творчу частину події віршом Лесі Українки.
Свято Першого дзвоника пролунало під супровід державного Гімну України та патріотичних пісень, що створило піднесену атмосферу та надихнуло усіх присутніх на нові звершення. Майбутнє нашої молоді, їхні успіхи та досягнення — це те, задля чого сьогодні працює вся освітня спільнота, весь колектив ПТУ № 88 разом з ключовими стейкхолдерами та соціальними партнерами.
Магдалинівський аграрний заклад професійно-технічної освіти продовжує надавати якісну освіту, готуючи справжніх професіоналів своєї справи, які зроблять вагомий внесок у відбудову та розвиток нашої країни.
2.09.2024
У МАГДАЛИНІВСЬКОМУ АГРАРНОМУ ПРОФТЕХУ – ПТУ № 88 ВІДБУЛАСЯ СТРАТЕГІЧНА СЕРПНЕВА ПЕДРАДА:
«ПЛАНУЙ, НАВЧАЙ І МОЛОДЬ РОЗВИВАЙ!»
30 серпня 2024 року у Професійно-технічному училищі № 88 відбулось засідання стратегічної серпневої педагогічної ради: «Плануй, навчай, розвивай!»
Захід зібрав педагогічних працівників та керівництво училища, об'єднаних спільною метою — формуванням стратегії розвитку закладу професійної освіти на наступний навчальний рік. Під час засідання були розглянуті ключові аспекти освітнього процесу, включаючи обговорення та затвердження навчальних програм, шляхів впровадження інноваційних методик викладання, а також систематизацію заходів в річному плані роботі, що спрямовані на розвиток професійних компетентностей учнів.
Новітні знання та технології в сільському господарстві і агропромисловому комплексі є важливими для реформування підготовки фахівців. Колективно обговорили значущі чинники, що впливають на створення системи професійної підготовки фахівців у галузі сільського господарства. З’ясували, що оновлення професійної підготовки аграріїв полягає в контролі над процесами розвитку сільського господарства та його галузей, включаючи такі аспекти, як: правила міжнародної торгівлі, еволюція сільськогосподарської політики Європейського Союзу, технологічний прогрес і підвищення продуктивності, стан екологічної політики. Аграрний сектор потребує наявності висококваліфікованих фахівців, а це призвело до зростаючого інтересу щодо питань готовності майбутніх кваліфікованих робітників до виконання своїх професійних обов'язків, що охоплює аналіз змісту, методології формування та оцінки готовності майбутніх аграрних спеціалістів до виконання своєї професійної діяльності.
Олена Юденкова, голова педагогічної ради, директорка училища презентувала низку внутрішніх нормативно-правових документів, які були схвалені. Директорка наголосила, що зростаюча важливість сільського господарства і сільськогосподарського комплексу для сучасного світу вимагає від педагогів у галузі професійної освіти АПК високого рівня професійності і відповідальності. Вимоги до них стають все більш складними і різноманітними, оскільки галузь постійно змінюється і розвивається. Тільки завдяки високому рівню підготовки та готовності до постійного вдосконалення педагоги зможуть успішно формувати нове покоління фахівців, які впевнено крокують у майбутнє, забезпечуючи стабільність та процвітання в галузі сільського господарства та сільськогосподарського комплексу. Компетенізація та оновлення трудових функцій педагогічних працівників ПТУ № 88 закладено в Стратегію її розвитку до 2030 року.
Олена Юденкова представила колективу матеріали обласного форуму «Освіта майбутнього: шлях розвитку» наголосила на завданнях та пріоритетах з доповіді Ольги Лозової, директорки департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації.
Алла Хмелинська, заступниця директорки приділила увагу питанням підвищення якості освіти та створенню умов для розвитку практичних навичок учнів в кризових умовах. У рамках засідання були представлені нові методичні рекомендації та інструменти для вдосконалення освітнього процесу, схвалене педагогічне навантаження, прийнято рішення щодо зарахування здобувачів освіти, визначено форму навчання - змішану та обговорено цілу низку оперативних питань, що пов’язані зі стабільним функціонуванням закладу освіти.
Надзвичайно інформативні доповіді підготували голови методичних комісій - Володимир Філіпчук (методична комісія спецдисциплін та майстрів в/н) та Аліна Білоус (методична комісія загальноосвітніх дисциплін).
Колектив обговорив за схвалив МІСІЮ профтеху, яка полягає в підготовці висококваліфікованих фахівців, лідерів аграрної галузі, здатних впроваджувати сучасні технології та передові методики у сільському господарстві для забезпечення сталого розвитку аграрного сектору України, підвищення конкурентоспроможності українського сільського господарства та його євроінтеграції.
Значну увагу приділили формуванню ВІЗІЇ ПТУ № 88 - провідний заклад професійної освіти Дніпропетровщини, який поєднує сучасні технології, наукові досягнення та практичний досвід для підготовки конкурентоспроможних спеціалістів, здатних ефективно працювати в умовах глобальних викликів аграрної галузі, впроваджуючи інноваційні технології та методи навчання, сприяючи сталому розвитку сільського господарства та забезпечуючи екологічну безпеку; Сформований освітній простір - стане центром передових аграрних знань і досвіду, готуючи студентів до успішної кар'єри в аграрному секторі, сприяючи економічному зростанню регіону через високоякісну професійну освіту, підтримуючи процеси повоєнного відновлення та євроінтеграції України
Разом дійшли висновку: дослідження трендвотчінгу ринку праці Дніпропетровської області в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України є надзвичайно актуальним, оскільки воно допоможе зрозуміти нові виклики та можливості, сприятиме економічному відновленню, соціальній стабільності та розвитку людського капіталу, а також підтримці ефективних освітніх реформ на шляху трансформації ПТУ № 88.
Також було наголошено на необхідності розвитку партнерських зв’язків з аграрними підприємствами регіону, що дозволить учням отримати практичний досвід, а також сприятиме їх подальшому працевлаштуванню. Учасники засідання мали можливість обговорити свої пропозиції та внести корективи у плани на новий навчальний рік.
На завершення засідання, педагогічна рада визначила основні завдання на 2024-2025 навчальний рік та окреслила перспективи подальшого розвитку закладу. Це засідання стало важливим кроком на шляху до підвищення рівня освіти та професійної підготовки майбутніх фахівців аграрної галузі.
Всім щасливого навчального року! Гостинно чекаємо наших вступників та здобувачів освіти !
30.08.2024