СІЧНЕВА ПЕДРАДА В ПТУ № 88
ОДИН З КРОКІВ ДО ПЕРЕМОГИ: ФОРМУВАННЯ ОСВІТНЬОГО ФРОНТУ ЗМІН!
У сучасних реаліях Україна постає перед безпрецедентними викликами, і саме професійна освіта є тим фундаментом, що сприяє відновленню, розвитку та зміцненню економіки нашої держави. У Професійно-технічному училищі №88 січнева педагогічна рада стала важливою подією, яка об’єднала педагогів у прагненні до змін та адаптації до нових умов.
9 січня 2025 року в закладі освіти відбулась нетрадиційна педагогічна рада, як за своєю організацією, так і за змістом. Вона відзначилася кількома унікальними рисами, які підкреслили її важливість і винятковість: інтерактивний формат роботи, фокус на актуальних викликах, орієнтація на майбутнє, включеність всіх в колегіальний процес прийняття рішень.
Однією з ключових особливостей засідання стало її урочисте відкриття з онлайн-включенням запрошеного експерта – Вікторії СИДОРЕНКО, директорки БІНПО, докторки педагогічних наук, професорки. Цей інтерактивний формат не лише додав заходу динаміки, але й відкрив нові горизонти для обговорення. Вікторія Вікторівна, як експерт, фахівець у сфері інновацій в професійній освіті, поділилась досвідом оновлення змісту підготовки, розповіла про тенденції у професійній підготовці в контексті освітніх реформ, акцентувала увагу колективу на тому, як освіта може відповідати викликам воєнного часу та сприяти майбутньому відновленню країни. Після виступу експертки, учасники мали змогу обговорити конкретні ідеї та навіть одразу адаптувати почуте до реалій свого закладу освіти.
Наступний блок у роботі – відзначення педагогічних працівників за підсумками роботи в першому семестрі. Голова педагогічної ради Олена ЮДЕНКОВА вручила грамоту Ірині Анатоліївні СОЛОМЯНІЙ за активну волонтерську діяльність, вагомий внесок у підтримку учнівських ініціатив, організацію проєктної роботи та популяризацію читання серед молоді .
У межах січневої педагогічної ради в ПТУ № 88 було розглянуто низку важливих питань, які відповідають викликам сучасності та спрямовані на розвиток освітнього процесу:
- Про актуальні виклики та можливості сучасної професійної освіти: сприяти зміцненню держави в умовах війни та роль закладів професійної освіти у підготовці кваліфікованих кадрів для відбудови України.
- Про підсумки освітнього процесу за І семестр 2024-2025 навчального року
- Про аналіз успішності та відвідування здобувачів освіти у першому семестрі 2024 - 2025 н.р. Робота з професійною орієнтацією та працевлаштуванням здобувачів освіти
- Про підготовку до другого семестру: плани та перспективи. Особливості організації професійно-практичної підготовки в другому семестрі 2024 -2025 н.р.
- Про діяльність служби з охорони праці ПТУ № 88
- Про діяльність методичних комісій ПТУ № 88
- Про соціальну підтримку учнів із вразливих категорій: досягнення та виклики І семестру. Шляхи створення безпечного освітнього середовища.
Учасники обмінялися досвідом впровадження нових підходів до навчання, підтримки учнів та збереження освітнього процесу в складних умовах. Також розглянули практики, які допоможуть молоді швидше адаптуватися до викликів часу та бути готовими до відбудови України після перемоги.
Засідання завершилося практичною частиною під гаслом: «Освіта сьогодні – це наша сила, віра та зброя на шляху до перемоги!», а саме було проведено:
- Майстерку «Інновації як інструмент для змін» (30 хвилин).
Робота педагогічних працівників в групах над конкретними завданнями:
- Як формувати стійкість і адаптивність у студентів.
- Впровадження дуальної освіти в умовах сучасного ринку праці.
Результат: кожна група презентувала свої ідеї, які мають бути реалізовані вже цього семестру.
- Рефлексію: «Яке наше наступне досягнення?» (20 хвилин)
Дошка ідей: кожен педагогічний працівник написав на стікері свій внесок – інноваційну ідею, яку готовий реалізувати у другому семестрі.
Результатом роботи стала розробка дорожньої карти для реалізації пріоритетних завдань, що стануть основою роботи закладу у 2025 році. Цей план передбачає не лише вдосконалення навчального процесу, а й активну співпрацю з роботодавцями, громадськими організаціями та іншими освітніми установами.
Ця педрада стала яскравим прикладом того, як освіта може відповідати викликам часу, демонструючи гнучкість, інноваційність і готовність до змін. Це не лише об'єднало педагогічний колектив, але й надихнуло на нові звершення задля спільної мети – перемоги та відбудови країни.
Разом – до перемоги! Освіта – це сила, що змінює світ
9.01.2025