У МАГДАЛИНІВСЬКОМУ АГРАРНОМУ ПРОФТЕХУ – ПТУ № 88 ВІДБУЛАСЯ СТРАТЕГІЧНА СЕРПНЕВА ПЕДРАДА:
«ПЛАНУЙ, НАВЧАЙ І МОЛОДЬ РОЗВИВАЙ!»
30 серпня 2024 року у Професійно-технічному училищі № 88 відбулось засідання стратегічної серпневої педагогічної ради: «Плануй, навчай, розвивай!»
Захід зібрав педагогічних працівників та керівництво училища, об'єднаних спільною метою — формуванням стратегії розвитку закладу професійної освіти на наступний навчальний рік. Під час засідання були розглянуті ключові аспекти освітнього процесу, включаючи обговорення та затвердження навчальних програм, шляхів впровадження інноваційних методик викладання, а також систематизацію заходів в річному плані роботі, що спрямовані на розвиток професійних компетентностей учнів.
Новітні знання та технології в сільському господарстві і агропромисловому комплексі є важливими для реформування підготовки фахівців. Колективно обговорили значущі чинники, що впливають на створення системи професійної підготовки фахівців у галузі сільського господарства. З’ясували, що оновлення професійної підготовки аграріїв полягає в контролі над процесами розвитку сільського господарства та його галузей, включаючи такі аспекти, як: правила міжнародної торгівлі, еволюція сільськогосподарської політики Європейського Союзу, технологічний прогрес і підвищення продуктивності, стан екологічної політики. Аграрний сектор потребує наявності висококваліфікованих фахівців, а це призвело до зростаючого інтересу щодо питань готовності майбутніх кваліфікованих робітників до виконання своїх професійних обов'язків, що охоплює аналіз змісту, методології формування та оцінки готовності майбутніх аграрних спеціалістів до виконання своєї професійної діяльності.
Олена Юденкова, голова педагогічної ради, директорка училища презентувала низку внутрішніх нормативно-правових документів, які були схвалені. Директорка наголосила, що зростаюча важливість сільського господарства і сільськогосподарського комплексу для сучасного світу вимагає від педагогів у галузі професійної освіти АПК високого рівня професійності і відповідальності. Вимоги до них стають все більш складними і різноманітними, оскільки галузь постійно змінюється і розвивається. Тільки завдяки високому рівню підготовки та готовності до постійного вдосконалення педагоги зможуть успішно формувати нове покоління фахівців, які впевнено крокують у майбутнє, забезпечуючи стабільність та процвітання в галузі сільського господарства та сільськогосподарського комплексу. Компетенізація та оновлення трудових функцій педагогічних працівників ПТУ № 88 закладено в Стратегію її розвитку до 2030 року.
Олена Юденкова представила колективу матеріали обласного форуму «Освіта майбутнього: шлях розвитку» наголосила на завданнях та пріоритетах з доповіді Ольги Лозової, директорки департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації.
Алла Хмелинська, заступниця директорки приділила увагу питанням підвищення якості освіти та створенню умов для розвитку практичних навичок учнів в кризових умовах. У рамках засідання були представлені нові методичні рекомендації та інструменти для вдосконалення освітнього процесу, схвалене педагогічне навантаження, прийнято рішення щодо зарахування здобувачів освіти, визначено форму навчання - змішану та обговорено цілу низку оперативних питань, що пов’язані зі стабільним функціонуванням закладу освіти.
Надзвичайно інформативні доповіді підготували голови методичних комісій - Володимир Філіпчук (методична комісія спецдисциплін та майстрів в/н) та Аліна Білоус (методична комісія загальноосвітніх дисциплін).
Колектив обговорив за схвалив МІСІЮ профтеху, яка полягає в підготовці висококваліфікованих фахівців, лідерів аграрної галузі, здатних впроваджувати сучасні технології та передові методики у сільському господарстві для забезпечення сталого розвитку аграрного сектору України, підвищення конкурентоспроможності українського сільського господарства та його євроінтеграції.
Значну увагу приділили формуванню ВІЗІЇ ПТУ № 88 - провідний заклад професійної освіти Дніпропетровщини, який поєднує сучасні технології, наукові досягнення та практичний досвід для підготовки конкурентоспроможних спеціалістів, здатних ефективно працювати в умовах глобальних викликів аграрної галузі, впроваджуючи інноваційні технології та методи навчання, сприяючи сталому розвитку сільського господарства та забезпечуючи екологічну безпеку; Сформований освітній простір - стане центром передових аграрних знань і досвіду, готуючи студентів до успішної кар'єри в аграрному секторі, сприяючи економічному зростанню регіону через високоякісну професійну освіту, підтримуючи процеси повоєнного відновлення та євроінтеграції України
Разом дійшли висновку: дослідження трендвотчінгу ринку праці Дніпропетровської області в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України є надзвичайно актуальним, оскільки воно допоможе зрозуміти нові виклики та можливості, сприятиме економічному відновленню, соціальній стабільності та розвитку людського капіталу, а також підтримці ефективних освітніх реформ на шляху трансформації ПТУ № 88.
Також було наголошено на необхідності розвитку партнерських зв’язків з аграрними підприємствами регіону, що дозволить учням отримати практичний досвід, а також сприятиме їх подальшому працевлаштуванню. Учасники засідання мали можливість обговорити свої пропозиції та внести корективи у плани на новий навчальний рік.
На завершення засідання, педагогічна рада визначила основні завдання на 2024-2025 навчальний рік та окреслила перспективи подальшого розвитку закладу. Це засідання стало важливим кроком на шляху до підвищення рівня освіти та професійної підготовки майбутніх фахівців аграрної галузі.
Всім щасливого навчального року! Гостинно чекаємо наших вступників та здобувачів освіти !
30.08.2024